"Ні" перейменуванню": У Скоп'є відбулися протести у зв'язку з планами влади змінити назву Македонії

Імовірно у протестах взяли участь від 30 до 50 тис. осіб

Открытый источник

У центрі столиці Македонії Скоп'є відбулася багатотисячна акція протесту проти перейменування країни, повідомляє AFP.

Як наголошується, протестувальники зібралися перед будівлею уряду в центрі міста з прапорами Македонії та партії VMRO-DPMNE, яку вважають організатором акції. Її лідер Хрістіан Мікоскі заявив, що опозиція не підтримає зміни до Конституції щодо зміни назви країни.

Раніше члени партії VMRO-DPMNE звинуватили уряд у продажу національних інтересів" країни шляхом переговорів із Грецією щодо зміни назви і закликали до проведення дострокових загальних виборів наступного року паралельно з президентськими виборами.

Примітно, під час проведення акції протесту не було колишнього прем'єр-міністра і лідера VMRO-DPMNE Ніколи Груєвського, який керував Македонією з 2006 по 2016 рік, оскільки в середу, 30 травня,  його засудили до двох років в'язниці за зловживання владою.

За даними різних ЗМІ, в акції взяли участь від 30 до 50 тис. осіб.

Нагадаємо, 30 травня прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв оголосив про намір організувати референдум щодо нової назви держави. Він додав, що в багаторічній суперечці з сусідньою Грецією щодо іменування Македонії було досягнуто "принципову угоду". Серед варіантів нової назви фігурують такі: Ілінденська Македонія, Верхня Македонія, Північна Македонія, Македонія-Скоп'є.

Суперечка довкола назви Македонії виникла в 1991 році після проголошення незалежності цієї колишньої югославської республіки. Причина конфлікту в тому, що у складі Греції є область Македонія, яка охоплює чверть площі цієї держави. Афіни побоюються, що в разі закріплення назви Македонія за сусідньою країною Скоп'є може висунути територіальні претензії на грецьку область. Через грецьку позицію офіційна назва Македонії в ООН з 1993 року - "колишня югославська республіка Македонія".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів