Неформальна "Група друзів Грузії" закликала Росію відмовитися від визнання Абхазії і Південної Осетії

Заяву опублікували у зв'язку з десятиріччям з початку окупації російськими військами частини грузинських територій

З відкритих джерел

Російську Федерацію закликали відмовитися від визнання так званої незалежності Абхазії і Південної Осетії, а також вивести війська з території Грузії. Про це йдеться в заяві неформальної "Групи друзів Грузії", присвяченій десятиріччю початку російсько-грузинського військового конфлікту.

"Ми вкотре заявляємо про повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів. Через десять років після військового вторгнення Росії до Грузії ми, як і раніше, глибоко стурбовані тривалою окупацією грузинських територій і наполягаємо на необхідності мирного врегулювання конфлікту", - йдеться в заяві одинадцяти країн.

Російську Федерацію закликали відмовитися від визнання так званої незалежності Абхазії і Південної Осетії.

Представники країн-членів ОБСЄ висловили жаль через відсутнісь прогресу в обговоренні гуманітарних питань.

"Група друзів Грузії" висловила стурбованість у зв'язку з нарощуванням військової присутності РФ в Абхазії і Південній Осетії, а також закликала Росію вивести сили і засоби із зазначених окупованих територій.

"Ми засуджуємо грубі порушення прав, пов'язаних зі свободою пересування і проживання і власності, а також обмеження в отриманні освіти рідною мовою", - йдеться в поширеній заяві.

Крім того, країни висловили співчуття у зв'язку з припиненням діяльності місії ОБСЄ в Грузії в 2009 році і виступили за відновлення роботи місії в інтересах постраждалого від конфлікту населення.

Новини за темою: Десять років від початку російсько-грузинської війни, а Росія так нічого і не зрозуміла, і нічого не навчилася

Нагадаємо, російсько-грузинська війна почалася в 2008 році. Конфлікт почався через збройне протистояння в Південній Осетії, в якому брали участь бойовики з Росії і Абхазії. 8 серпня після обстрілу грузинських сіл ЗС Грузії заявили про намір відновити "конституційний порядок" і зайняли частину Цхінвалі.

В цей же день Росія втрутилася в конфлікт на боці південноосетинських бойовиків і ввела війська. Військові дії поширилися далеко за межі Південної Осетії на інші міста Грузії і Абхазії.

Раніше у зв'язку з цим до влади Російської Федерації звернулося МЗС України, а голова МЗС Латвії Едгар Ринкевич назвав події в Грузії "порушенням міжнародного права і порядку"і підкреслив, що світ повинен зробити все можливе для того, щоб грузинські та українські події більше ніколи не повторювалися.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів