НАТО не визнає анексії Криму Росією, однак це не привід для ізоляції, - Столтенбернг

Він висловив упевненість в необхідності діалогу з Росією

З відкритих джерел

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний альянс, як і раніше, не сприймає приєднання Криму до Росії, але це, на його думку, не привід ізолювати Росію. Про це Столтенберг заявив на саміті НАТО, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми як і раніше не визнаємо приєднання Криму, втручання у вибори інших країн, але через це не можна ізолювати Росію", - сказав Столтенберг.

За його словами, приклади, коли "Росія втручалася у внутрішні справи інших держав, ми (НАТО, - ред.) бачили в Солсбері, в Чорногорії".

Новини за темою: НАТО буде надалі підтримувати Україну, але поки не пропонує програму посилених можливостей, – Столтенберг

"Для мене це не аргумент на користь ізоляції Росії. Щоб ми перестали розмовляти з Росією. Я думаю навпаки, коли відносини напружені, важливо розмовляти з Росією, щоб знизити напруженість", - сказав Столтенберг.

Він висловив упевненість в необхідності діалогу з Росією, "навіть якщо НАТО не вірить у поліпшення відносин".

"Ми повинні говорити з Росією, щоб вибудувати складні стосунки", - зазначив він.

Також у НАТО констатують присутність російських військ на території сусідніх держав.

Новини за темою: Чіткі сигнали чи удари у спину? Чого чекати Україні від саміту НАТО

"Ми бачимо, що Росія використовує війська проти своїх сусідів - України, Грузії, навіть Молдови, так, ми бачимо цю активність. НАТО і Росія співпрацювали багато років з різних питань, тому що Росія також наш сусід, - з військових питань, питань кордону... моя позиція щодо Росії полягає в тому, що Альянс повинен бути сильним, ми повинні бути єдині і збільшувати інвестиції в оборону. Діалог з Росією треба продовжувати, тому що вона залишається нашим сусідом", - сказав генсек НАТО.

Новини за темою: Трамп заявив, що США спонсують 90% діяльності НАТО

При цьому він підкреслив, що не варто забувати про анексію Криму, кібератаки, втручання у внутрішню політику інших країн, проте "щоб змінити ситуацію на краще, необхідно використовувати всі інструменти".

Як повідомлялося, в Сенаті США представили резолюцію про засудження окупації Криму Росією.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів