НАТО не розглядає можливість синхронізації вступу України і Грузії до Альянсу

Причиною є різні ситуації у двох країнах

Помічник генерального секретаря НАТО з питань політики та безпеки Алехандро Альваргонсалес Фото з відкритих джерел

У НАТО не розглядають ідею синхронізації вступу України і Грузії до Альянсу, бо країни мають надто різні ситуації. Про це заявив помічник генерального секретаря НАТО з питань політики та безпеки Алехандро Альваргонсалес, передає "Європейська правда".

"Це не входить у наші плани. Ми будемо ухвалювати рішення, виходячи з реформ і ситуації, а вона надто різна, я на цьому наполягаю. Ідеї синхронізації України та Грузії (на шляху до НАТО) у нас просто немає", - сказав Альварогонсалес.

Новини за темою: У Львівській області стартували військові навчання за участю країн НАТО

Він також зазначив, що План дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО нині не має фундаментального значення, головне – це проведення реформ, викладених у Річній національній програмі.

Новини за темою: Країни-члени НАТО збільшили витрати на оборону через Путіна, а не Трампа, - ЗМІ

"Наша оцінка того, як Україна рухається цією дорогою – позитивна. Це стосується і військової складової, забезпечення сумісності тощо, і демократичних реформ. Зроблено чимало. Але попереду ще більше роботи", - сказав помічник генсека.

Він нагадав, що на останньому саміті НАТО країни-члени підтвердили рішення Бухареста щодо України, що одного дня вона приєднається до Альянсу.

Новини за темою: Сили НАТО в Афганістані очолив новий командувач - генерал Скотт Міллер

"Що ж стосується Плану дій щодо членства в НАТО, тобто ПДЧ, то нині немає фундаментального значення, чи буде на вашому шляху до членства саме ПДЧ, чи якась інша абревіатура", - додав він.

Як повідомлялося, Верховна Рада протягом поточного пленарного тижня має розглянути проекти змін до Конституції щодо зовнішньополітичного курсу України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів