НАТО і ЄС підтримали перейменування Македонії на Північну Македонію

Перейменування збільшило шанси Македонії щодо вступу до Європейського Союзу і НАТО

www.dw.de

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг і глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні заявили, що підтримують домовленість Афін і Скоп'є про нову назву Македонії.

Новини за темою: Україна, Румунія, Болгарія та Греція обговорюють будівництво спільної міжнародної траси

"Ця історична угода є підсумком багаторічної наполегливої дипломатії і готовності цих двох лідерів вирішити спір, який занадто довго турбував регіон", - заявив Столтенберг, передає прес-служба Альянсу.

Він підкреслив, що це поставить Скоп'є на шлях до членства в НАТО.

Новини за темою: Порошенка запросять на липневий саміт НАТО, - Столтенберг

"Це досягнення належить лідерам двох країн і їх командам, але в першу чергу воно належить усім громадянам обох країн і Європи в цілому", - заявила Могеріні, передає прес-служба Європейської служби зовнішніх зв'язків.

Вона також зазначила очікування того, що Рада ЄС схвалить рекомендацію Єврокомісії щодо відкриття переговорів про вступ до Євросоюзу з колишньою югославською Республікою Македонією в червні.

Новини за темою: Могеріні: ЄС хотів би бачити Єрусалим столицею двох держав

Новою конституційною назвою Республіки Македонія стане Північна Македонія. Жителі країни будуть називатися громадянами Північної Македонії, проте назва етнічної громади "македонці" залишається незмінною, як і термін "македонська мова".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів