Насалик: Міністр енергетики Польщі запевнив, що постачання вугілля з ОРДЛО буде заборонено

"Закупівля антрациту в ОРДЛО – це пряме фінансування тероризму", - Насалик

Ігор Насалик РБК-Украина

Міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський запевнив, що за фактом постачання вугілля з ОРДЛО буде проведено перевірку і в подальшому такі постачання буде заборонено. Про це в ефірі "112 Україна" повідомив міністр енергетики Ігор Насалик.

"При зустрічі із міністром ми наголосили на цій тематиці, ми отримали завірення, що буде проведена повна перевірка, що такі постачання буде заборонено. Мені вдалось зустрітися із журналістом, який опублікував першу частину розлідування, (буде друга і третя), яке пов’язане із постачанням антрациту з ОРДЛО не тільки у Польщу, а й в інші європейські країни. Тому, зараз основна задача – максимально заблокувати цей процес. Ми офіційно довели, що вважаємо, що закупівля на сьогодні антрациту в зоні ОРДЛО – це пряме фінансування тероризму і наші аргументи були почуті", - зазначив міністр.

Нагадаємо, що раніше міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський підтвердив факт постачання в країну 11 тис. тонн антрациту з окупованих районів Донбасу. 

Відзначимо, що в Україні в кінці 2016 року була розгорнута блокада залізничних шляхів, по яким постачалося вугілля з окупованих територій Донбасу. Влада заявляла, що цим постачанням немає альтернативи, і допускала можливість віялових відключень електроенергії з кінця березня. Паралельно Україна домовлялася про постачання вугілля з США і вже тоді планувала знову закуповувати його в ПАР. В кінці травня в Україну прибув перший контейнеровоз типу "Panamax"з вантажем вугілля-антрациту з ПАР.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...