На президентських виборах у Грузії перемогу здобула Саломе Зурабішвілі, – ЦВК

За неї проголосували 59,52% виборців

BBC News

Центральна виборча комісія Грузії завершила підрахунок голосів. За результатами опрацювання 100% бюлетенів, у другому турі президентських виборів перемогла незалежна кандидатка Саломе Зурабішвілі. Вона набрала 59,52% голосів виборців (1 млн 47 тис. 627 голосів). Про це повідомляють у ЦВК Грузії.

Новини за темою: Порошенко привітав Зурабішвілі з перемогою на президентських виборах у Грузії

Натомість, її суперник Григол Вашадзе, який представляє опозиційний рух "Сила в єдності", набрав 40,48% голосів виборців (780 тис. 633 голоси).

Для перемоги в другому турі кандидатові потрібно було набрати більшість голосів.

Інавгурація обраного президента Грузії відбудеться 16 грудня.

До слова, Саломе Зурабішвілі є колишньою дипломаткою, її підтримує провладна партія "Грузинська мрія". Відомо, що вона виступає за збалансований підхід у стосунках з Росією та Заходом, тоді як Вашадзе відстоює більш жорсткий курс на зближення із Заходом.

Президентські вибори в Грузії відбулися 28 жовтня 2018 року. Це сьомі президентські вибори після проголошення незалежності країни в 1991 році. Президент у Грузії обирається на 6-річний термін.

Згідно з Конституцією, прийнятою в 2017 році, ці вибори стали останніми прямими президентськими виборами. На наступних виборах президента обиратимуть 300 членів Виборчої колегії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів