На дводенному референдумі в Румунії вирішують долю одностатевих шлюбів

Якщо жителі проголосують проти гей-шлюбів, термін "подружжя" в Конституції замінять на визначення шлюбу, як "союзу між чоловіком і жінкою"

depositphotos

6 і 7 жовтня жителі Румунії на референдумі вирішують, чи закріплювати право на одностатеві шлюби в Конституції. Як повідомляє Bloomberg, дводенний плебісцит ініціювала громадська організація "Коаліція за родину", яка зібрала майже три мільйони підписів україні з населенням 20 млн під петицією з вимогою внести зміни до Основного закону країни.

Зараз у Конституції використовується ґендерно нейтральний термін "подружжя". Захисники моралі та традиційних цінностей вимагають, щоб його замінили на визначення шлюбу як "союз між чоловіком і жінкою". Це має запобігти спробі дозволити в майбутньому одностатеві шлюби.

Опозиційні партії заявляють, що уряд використовує референдум як відволікання уваги громадськості від більш гострих проблем. Цього тижня Європейський парламент звинуватив Румунію в підриві верховенства права, оскільки в країні пом'якшили покарання для корумпованих чиновників.

Новини за темою: У всесвіті Marvel з'являться ЛГБТ-супергерої

Соціологи очікують дуже низьку явку, для того, щоб референдум визнали таким, що відбувся, мають проголосувати не менше 30% виборців.

Наприкінці вересня Конституційний суд Румунії визнав одностатеві союзи сім'ями. Їх вважають такими, якщо шлюб зареєстрований на території Євросоюзу і один з подружжя є громадянином ЄС.

Нагадаємо, що повністю або частково одностатеві шлюби легалізовані у 27 країнах світу, з них 18 - у Європі. У лютому 2018 року Бермудські острови стали першою країною в світі, де скасували раніше легалізовані гей-шлюби.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів