На білорусько-литовському кордоні простоює близько 600 вантажівок

Простій великовантажних автомобілів стався у зв'язку з тим, що російська і польська сторони досі не домовилися про нові дозволи на вантажоперевезення

ГУ Нацполіції

На білорусько-литовському кордоні в чергах на виїзд із Білорусі наразі перебуває близько 600 великовантажних автомобілів. Про це повідомляється на сайті Державного прикордонного комітету республіки (ДПК).

Зокрема на виїзд з Білорусі в Литву в черзі знаходяться 590 автомобілів, у тому числі 250 в пункті пропуску "Котловка", 210 - у "Кам'яному Лозі", 130 - у "Беняконі". При цьому з литовської сторони на в'їзд очікують всього лише 10 фур.

Крім того, 90 вантажівок чекають пропуску в Латвію на пунктах "Урбани" і "Григоровщина", у той час як з латвійської сторони черг немає.

У ДПК зазначають, що скорочення черг у прибалтійському напрямку варто очікувати після того, як російські великовантажні автомобілі підуть у напрямку Польщі. Поки що польський напрямок не запрацював.

Новини за темою: Блокада російських фур може поновитися після 25 лютого, – учасник

Нагадаємо, 1 лютого закінчився термін дії дозволів на вантажоперевезення, якими щорічно обмінюються Росія і Польща. Сторонам заздалегідь не вдалося прийти до згоди щодо нових дозволів, тому водії вантажівок двох країн із початку поточного місяця не можуть перетинати кордон. 19 лютого сторони провели вже п'ятий етап переговорів, на якому вперше змогли досягти певних домовленостей. Зокрема було прийнято рішення обмінятися дозволами в обсязі 20 тис. штук для кожної країни з дією до 15 квітня. Наразі сторони продовжують переговори, щоб домовитися про квоти на весь рік.

Раніше, 16 лютого, повідомлялося, що всі польські вантажівки повернулися з Росії до Польщі. Якби вони залишилися на території РФ, їм загрожували б штрафи в розмірі близько мільйона рублів (більше 11 тис. євро).

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів