МЗС України закликало РФ вивести війська з окупованих територій Грузії

8 серпня виповнюється 10 років від початку російсько-грузинського конфлікту

Фото з відкритих джерел

У Міністерстві закордонних справ України закликали Російську Федерацію вивести війська з окупованих територій Грузії та здійснити заходи щодо демілітаризації та деокупації цих територій. Про це повідомляє прес-служба МЗС. 

У зв'язку з 10-річчям з початку збройної агресії РФ проти Грузії (8 серпня 2018) Україна підтверджує свою підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності Грузії в її міжнародно визнаних кордонах, а також відданість стратегічному партнерству між державами. 

"Закликаємо Російську Федерацію виконати свої зобов’язання за Угодою про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, вивести військові підрозділи з окупованих територій Грузії (Абхазія та Цхінвальський регіон) та здійснити інші заходи з демілітаризації та деокупації цих територій. Російська Федерація несе повну відповідальність за складну гуманітарну ситуацію на окупованих територіях і має негайно забезпечити безперешкодний доступ до них міжнародних гуманітарних і правозахисних організацій", - йдеться у повідомленні.

Також МЗС звернулося до посередників Женевських міжнародних дискусій - ЄС, ОБСЄ, ООН та США і всієї міжнародної спільноти продовжити докладати зусилля, спрямовані на врегулювання російсько-грузинського конфлікту.

Зазначимо, що російсько-грузинська війна почалася в 2008 році. Конфлікт почався через збройне протистояння в Південній Осетії, в якій брали участь бойовики з Росії й Абхазії. 8 серпня після обстрілів грузинських сіл ЗС Грузії заявили про намір відновити "конституційний порядок" і зайняли частину Цхінвалі. 

Цього ж дня Росія втрутилася в конфлікт на боці південноосетинских бойовиків і ввела війська. Військові дії поширилися далеко за межі Південної Осетії на інші міста Грузії й Абхазії. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів