МЗС Польщі змінив девіз на рядок присяги солдатів Армії крайової

Солдати АК боролися проти німецької і радянської окупації, а підпорядковувалися уряду в еміграції

МЗС Польщі Польское радио

Міністерство закордонних справ Польщі змінило свій девіз на рядок з присяги солдатів підпільної Армії крайової (АК), яка в 1939-1945 роках боролася проти німецької і радянської окупації. Про це повідомляє Gazeta.pl.

"Бути вірним моїй батьківщині, республіці Польща" - такий новий девіз відомства Вітольда Ващиковського.

Новини за темою: Європейське майбутнє Польщі перебуває під питанням, - Туск

У МЗС пояснили це тим, що таку присягу давали солдати Армії крайової багато років тому і додали, що зміна гасла було зроблено для реалізації рішення Сейму "в справі оборони суверенітету Польщі". Депутати прийняли це рішення в травні минулого року у відповідь на претензії Єврокомісії щодо Конституційного суду.

Новини за темою: Туск про розслідування Смоленської катастрофи в Польщі: Боятися мені нічого, і Качиньський мене не залякає

До цього моменту девізом МЗС Польщі була фраза "Польщі - служити, Європи - створювати, світ - розуміти".

Підпільні збройні сили Польщі, об'єднані під назвою Армія крайова, були сформовані на території Польщі і підпорядковувалися польському еміграційному уряду, яке базувалося в Лондоні. АК - одна з найчисленніших і найбільш організованих підпільних армій тогочасної Європи.

З новим витком натиску Євросоюзу на Польщу, який стосується реформи судової системи, прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло заявила, що організація роботи судів не відноситься до компетенції держав, а не інститутів ЄС. Також у червні 2017 року вона зазначила, що хоче розвитку для Євросоюзу такого, як у Вишеградської четвірки - "безпечно, швидко, з акцентуванням уваги на справи своїх жителів".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів