МЗС Білорусі прокоментував ситуацію у Керченській протоці: Сталося те, про що попереджав Лукашенко

Макей висловив сподівання, що ситуація не буде загострюватися

Голова МЗС Білорусії Володимир Макей МИД Беларуси

Міністр закордонних справ Володимир Макей прокоментував ситуацію із захопленням українських кораблів у Керченській протоці - за його словами, те, що трапилося, "підтверджує актуальність і реалістичність тих попереджень, які неодноразово висловлював президент Білорусі Олександр Лукашенко, передає "Белта".

"Щодо того, що ми поступово сповзаємо до прірви великого конфлікту. Востаннє про це йшлося на зустрічі Основної групи Мюнхенській конференції з безпеки. Як ми сприймаємо це? Ми зовсім поруч. Та ми й опосередковано, і безпосередньо відчуваємо на собі наслідки цієї конфронтації", - заявив Макей.

Новини за темою: МЗС України звернулося до арбітражного трибуналу через агресію РФ у Керченській протоці

Глава МЗС Білорусі висловив сподівання, що ситуація не буде загострюватися, і підкреслив, що також не хотілося б, щоб з боку зовнішніх гравців лунали якісь емоційні заяви.

Новини за темою: Полонені РФ у Керченській протоці українські моряки отримають по 50 тис. грн допомоги, - Полторак

"Ми завжди говорили про те, і це неодноразово підкреслював глава білоруської держави, що Білорусь готова внести свій вклад, якщо це буде прийнятно відповідним політичним гравцям, у врегулювання ситуації і розрядку тієї напруженості, яка сьогодні, на жаль, присутня в нашому регіоні. Ми відстежували заяви, які були зроблені й однією, й іншою стороною. Але прямих контактів не було. Звичайно, нам важливо було б отримати і від однієї, і від іншої сторони об'єктивну інформацію для того, щоб мати свій реальний аналіз ситуації, пов'язаної з цим інцидентом", - сказав Володимир Макей.

Новини за темою: Пєсков запевнив, що Керченська протока працює у звичайному режимі

Нагадаємо, Верховна Рада України 26 листопада затвердила указ президента про запровадження в Україні воєнного стану терміном на 30 днів (Петро Порошенко пропонував на 60 днів) у десяти областях, які межують з Росією і невизнаним Придністров'ям — у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Сумській, Одеській, Харківській, Чернігівській та Херсонській областях.

Рада також ухвалила документ, який гарантує, що вибори президента не будуть перенесені і відбудуться 31 березня 2019 року

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів