МОЗ вимагає від РФ допустити українських та міжнародних лікарів до політв’язнів

Відповідного листа Супрун направила до голови МЗС РФ та міністра охорони здоров'я РФ

Міністерство охорони здоров'я звернулося до Росії з вимогою допустити українських та міжнародних лікарів до українських політв’язнів. Про це у Twitter написала в. о. міністра Уляна Супрун.

"Звернулися до РФ з вимогою допустити українських та міжнародних лікарів до українських політв’язнів. Спільно з @PavloKlimkin нагадуємо світу що #TheyAreStillThere #FreeSentsov #FreeBalukh #FreeKolchenko", - написала Супрун.

Окрім того, вона опублікувала листа до голови МЗС РФ Сергія Лаврова та міністра охорони здоров'я РФ Вероніки Скворцової, що датований 29 травня.

"Міністерство охорони здоров'я України звертається з вимогою допустити українських й міжнародних лікарів та представників міжнародних медичних організацій до українського політв'язня Олега Сенцова та інших затриманих чи засуджених громадян України з метою оцінки їхнього стану здоров'я", - йдеться в листі.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав голів МЗС усього світу посилити санкції проти Росії для звільнення українських політв'язнів.

Як повідомлялося раніше, в різних містах світу відбулася глобальна акція #SaveOlegSentsov за звільнення в'язнів Кремля. Очікувалося, що в ній візьмуть участь 54 мегаполіси. Серед них столиці Німеччини, Грузії, Латвії, Литви, Швеції, Франції, ОАЕ, Польщі, Бельгії, Угорщини, Чехії, Кувейту, Великої Британії, США, Португалії та Австрії. В Україні свою участь в акції підтвердили 17 міст.

Президент України Петро Порошенко подякував світовому співтовариству за участь в акціях на підтримку незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова і підкреслив, що Україна продовжить боротися за звільнення всіх українських політв'язнів і заручників, яких тримають у РФ і тимчасово окупованому Криму та на Донбасі.

Нагадаємо, незаконно засуджений у РФ до 20 років колонії український режисер Олег Сенцов оголосив про безстрокове голодування 14 травня.

За інформацією міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун, наразі в Росії та на окупованих територіях голодує четверо українських політв'язнів, довше за всіх – засуджений російською владою в анексованому Криму український активіст Володимир Балух. Крім нього, голодують Олег Сенцов, Олександр Шумков та Олександр Кольченко.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...