Молдова переходить на нову державну мову – румунську

В Конституції країни формулювання "молдавська мова" буде замінено на "румунська"

З відкритих джерел

Уряд Молдови прийняв рішення затвердити зміни до Конституції країни, згідно з якими державною мовою замість молдавської стає румунська. Про це повідомляє місцеве видання NOI.md.

В урядовій прес-службі повідомили, що підставою для такого кроку стало рішення Конституційного суду від 5 грудня 2013 року, згідно з яким у разі виникнення розбіжностей між текстами Конституції і Декларації про незалежність перевага віддається Декларації про проголошення незалежності.

Новини за темою: Україна і Молдова розпочали спільне патрулювання ділянки кордону з невизнаним Придністров'ям

Зазначається, що у прийнятій у 1994 році депутатами від Аграрної партії Конституції Молдови державною мовою названий молдавську. У самій Декларації від 1991 року вказано, що державною мовою Республіки Молдова є румунська.

Молдавська і румунська мови майже не відрізняються між собою і, на думку деяких лінгвістів, є різними назвами однієї мови.

Новини за темою: Правоохоронці України та Молдови перекрили канал контрабанди гашишу з Іспанії до РФ

Можливою причиною, чому уряд тільки зараз згадав про рішення Конституційного суду, є поглиблення протиріч між проєвропейським кабміном і проросійським президентом країни, в ході якого і може бути розіграна "румунська карта". Сам же президент Молдавії Ігор Додон вважає неприпустимими і незаконними спроби легалізувати румунську мову як офіційну мову країни. Він також підкреслює, що молдавська мова є історичною для молдаван. Крім того, Додон впевнений, що більшість молдаван хочуть говорити молдавською мовою. У разі необхідності президент пообіцяв провести референдум і дізнатися думку громадян. На його думку, політики своїми заявами про румунську мову мають на меті ліквідацію молдавської ідентичності.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів