Між Кіпром і Туреччиною стався газовий конфлікт: Туреччина заблокувала бурові кораблі Кіпру

Туреччина вважає, що дії Кіпру порушують "невід'ємне право на природні ресурси турків-кіпріотів, які є співвласниками острову"

DW

Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс звинуватив Туреччину в "порушенні міжнародного права" через блокування італійського бурового корабля, який повинен був розробляти газове родовище у водах поблизу Кіпру. Анкара стверджує, що природні ресурси належать їй. Про це повідомляє DW.

"Турецькі кораблі зажадали від команди бурового корабля італійської нафтогазової компанії ENI зупинитися через "військові маневри" в районі, куди цей корабель прямував. У ENI стверджують, що повинні були вести розробку у виключно економічній зоні Кіпру, де 8 лютого під час розвідувальних робіт разом з французької нафтогазової компанією Total виявили великі родовища газу", - йдеться в повідомленні.

МЗС Туреччини у свою чергу звинуватило уряд Кіпру в "односторонні дії" щодо природних ресурсів. Туреччина вважає, що ці дії порушують "невід'ємне право на природні ресурси турків-кіпріотів, які є співвласниками острова".

Кіпрський спір — територіальний конфлікт між греко-кіпріотами і турко-кіпріотами щодо острова Кіпр, який нині фактично є острівною державою Середземного моря.

4 лютого у другому турі президентських виборів 71-річний консерватор Нікос Анастасіадіс був переобраний на пост президента Кіпру. Він отримав 55,99% голосів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів