Верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могерини. Архівне фото.
zn.ua

Глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні назвала важливим ухвалене в четвер Радою ЄС, яка збиралася в складі міністрів оборони, рішення про посилення "інструментів швидкого реагування, включаючи бойові підрозділи" Євросоюзу. Про це заявила високий представник Євросоюзу із закордонних справ на прес-конференції в Брюсселі після засідання Ради ЄС, передає "Інтерфакс-Україна".

"Вони існують у нас десять років. Вони ніколи не розгорталися, і це викликано, головним чином, труднощами, пов'язаними з фінансовим механізмом. Рада ухвалила рішення подолати ці труднощі", - сказала Федеріка Могеріні.

Новини за темою: Могеріні: ЄС потребує змін, і вони вже відбуваються

За її словами, протягом найближчих місяців даний механізм буде переглянутий, щоб забезпечити фінансування, що дозволяє розгортання цих сил.

"Рішення прийнято. Ситуація, звичайно, не зміниться з дня на день. На це також буде потрібно якийсь час. Я думаю, що мова про декілька місяців, тому що це складно", - заявила Федеріка Могеріні.

Федеріка Могеріні пояснила, що ці підрозділи покликані виконувати протягом певного часу функції з підтримання миру, наприклад, забезпечуючи в кризовому регіоні інтервал між двома операціями ООН.

Глава дипломатії Євросоюзу уточнила, що переглядом фінансування на технічному рівні займуться відповідні робочі групи. На політичному рівні - це не питання для глав держав і урядів до червневого саміту ЄС. Основні політичні вказівки вже сформулювали в четвер міністри оборони. Йдеться про спільне фінансування підрозділів.

Новини за темою: Повернення до гарних відносин з РФ пов'язане з вирішенням конфлікту на сході України, - Могеріні

У відповідь на питання, скільки часу може знадобитися для готовності до першого розгортання таких підрозділів, Могеріні вказала на те, що поки прийнято лише політичне рішення. Буде потрібна технічна робота, і не можна виключати, що справа може надалі мати справу з новими труднощами.

"Я думаю і сподіваюся, що це буде врегульовано протягом року", - припустила високий представник ЄС із закордонних справ.