Міністри оборони РФ і Вірменії підписали угоду про створення об'єднаного угруповання військ

Угрупування створюється для спільного виконання завдань у міру необхідності

Військова база РФ у Вірменії, фото з архіву rbc.ru

Міністри оборони РФ і Вірменії Сергій Шойгу і Віген Саргсян підписали угоду про об'єднане угруповання військ двох країн. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Згідно з повідомленням, до угрупування увійде 102 російські військові бази, які дислокуються на території Вірменії, і підрозділи збройних сил Вірменії. Угрупування створюється для спільного виконання завдань у міру необхідності.

Серед основних завдань угруповання названо, зокрема, прикриття сухопутної частини держкордону РФ і Вірменії, в тому числі спільно із силами і засобами системи колективної безпеки ОДКБ, йдеться в положенні про об'єднане угруповання.

Крім того, міністри підписали план співробітництва на 2017 р.

Раніше президент РФ Володимир Путін схвалив і доручив підписати проект Угоди з Вірменією про Об'єднане угруповання військ (сил) двох країн у Кавказькому регіоні колективної безпеки.

Зазначимо, Путін заявляв, що Росія могла б виступити як гарант при вирішенні карабахського питання.

Нагорний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану в 1991 р. Це призвело до збройного конфлікту, в ході якого Азербайджан втратив контроль над територією, загинуло близько 30 тис. осіб. Карабахський конфлікт переріс у повномасштабні військові зіткнення в 1991-1994 рр. У Баку вважають території, які зайняті НКР, окупованими.

Зараз сили, складені з етнічних вірмен, контролюють не тільки територію Нагірного Карабаху, але й панівні висоти навколо цього регіону. Таким чином, Азербайджан не має фактичної влади приблизно над п'ятою частиною території, яка належить цій державі юридично. Заморожений конфлікт спалахнув з новою силою в квітні 2016 р.: і вірменська, і азербайджанська сторони звинуватили одна одну в нападі із застосуванням важкого озброєння.

У жовтні цього року міністерство оборони Азербайджану заявило про нові провокації з вірменської сторони в зоні карабахського конфлікту.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...