Мінгареллі: Вибори на Донбасі можливі за умови вільної участі українських партій та ЗМІ

На підставі результатів виборів, Україна має поступово повернути контроль над територіями, заявив глава Представництва Європейського Союзу в Україні

112.ua

Глава Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що місцеві вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей, що знаходяться під російською окупацією, можливі у випадку забезпечення вільної участі в них українських партій та українських засобів масової інформації, які мають висвітлювати ці вибори.

Про це він сказав в інтерв'ю агентству "Уніан".

Агентство відзначає, що Мінгареллі висловив свою позицію щодо припущення посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля, що вибори на Донбасі можливі і в присутності російської армії.

"Місцеві вибори можуть відбутися, якщо умови для їх проведення будуть відповідати критеріям ОБСЄ. Це означає, що українські політичні партії повинні мати можливість висувати кандидатів і брати участь в кампанії, і українські ЗМІ повинні мати можливість брати участь у кампанії", - заявив Мінгареллі.

Також, дипломат сказав, що учасники переговорів з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі мають досягти політичного рішення, яке дозволить провести ці вибори. "І потім, на цій основі, Україна має поступово повернути контроль над цими територіями за сприяння міжнародного співтовариства", - додав Мінгареллі.

Також, як сказав дипломат, Євросоюз хоче брати активну участь у процесі відновлення Донбасу. "Ми хотіли б бути на чолі відновлення соціальної та економічної інфраструктури на Донбасі відразу ж після того, як буде знайдено політичне рішення", - сказав Мінгареллі.

Нагадаємо, представник політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Ольга Айвазовська заявила, що питання проведення виборів у ОРДЛО знято з порядку денного переговорів у Мінську.

Новини за темою: Мер Львова Садовий і президент Петро Порошенко обговорили блокаду Донбасу

Джерело: Униан

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів