Слухати

Мінфін США попередив про негативні наслідки санкцій проти Росії

Розширення санкцій може пошкодити конкурентоспроможності великих інвесторів

Фото з відкритих джерел

Введення санкцій США щодо російського держборгу може надати негативний вплив не тільки на економіку і бізнес Росії, але також негативно вплинути на американських інвесторів і їхні активи. Про це йдеться у закритій доповіді міністерства фінансів США, що опинився в розпорядженні Bloomberg.

На думку чиновників, з урахуванням масштабу російської економіки та її зв'язків з світової наслідки санкцій будуть непередбачуваними. Зокрема, розширення санкцій може пошкодити конкурентоспроможності великих управляючих компаній США.

Новини за темою: Держдеп: США залишають за собою право запроваджувати санкції проти компаній, що мають бізнес із російським ОПК

У той же час у мінфіні США вважають, що негативні наслідки для місцевих інвесторів можна обмежити, якщо аналогічні санкції підуть з боку Євросоюзу та інших партнерів Вашингтона. Також наголошується, що закордонним інвесторам належить близько третини від загального обсягу перебувають в обігу ОФЗ (облігацій федерального позики) РФ і близько третини загального обсягу російських євробондів.

Новини за темою: Американські санкції проти Росії будуть діяти до повернення Криму Україні, – місія США в ОБСЄ

Представник міністерства відмовився повідомити агентству, з якої причини доповідь не був опублікований. Як вказує Bloomberg, згідно законодавства США рекомендації про потенційних санкції щодо держборгу тієї або іншої країни не засекречуються, але дозволяють винести частина інформації в засекречені додатки. У розпорядженні агентства виявився несекретный доповідь.

Нагадаємо, що 31 січня Міністерство фінансів США представило так званий "кремлівський доповідь" - список наближених до президента РФ Володимира Путіна осіб, проти яких можуть бути застосовані санкції. У списку - 210 осіб. Серед них всі члени уряду Росії, співробітники адміністрації Путіна, "інші високопоставлені політичні лідери" і олігархи. У Мінфіні США роз'яснили, що оприлюднений "кремлівський доповідь" не є санкційних списком. У той же час міністр фінансів США Стівен Мнучин заявив, що адміністрація Трампа введе фінансові санкції у відношенні десятків заможних росіян через два-три місяці.
Джерело: Bloomberg

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про неї редакцію

Новини партнерів