Фото з відкритих джерел

Введення санкцій США щодо російського держборгу може надати негативний вплив не тільки на економіку і бізнес Росії, але також негативно вплинути на американських інвесторів і їхні активи. Про це йдеться у закритій доповіді міністерства фінансів США, що опинився в розпорядженні Bloomberg.

На думку чиновників, з урахуванням масштабу російської економіки та її зв'язків з світової наслідки санкцій будуть непередбачуваними. Зокрема, розширення санкцій може пошкодити конкурентоспроможності великих управляючих компаній США.

Новини за темою: Держдеп: США залишають за собою право запроваджувати санкції проти компаній, що мають бізнес із російським ОПК

У той же час у мінфіні США вважають, що негативні наслідки для місцевих інвесторів можна обмежити, якщо аналогічні санкції підуть з боку Євросоюзу та інших партнерів Вашингтона. Також наголошується, що закордонним інвесторам належить близько третини від загального обсягу перебувають в обігу ОФЗ (облігацій федерального позики) РФ і близько третини загального обсягу російських євробондів.

Новини за темою: Американські санкції проти Росії будуть діяти до повернення Криму Україні, – місія США в ОБСЄ

Представник міністерства відмовився повідомити агентству, з якої причини доповідь не був опублікований. Як вказує Bloomberg, згідно законодавства США рекомендації про потенційних санкції щодо держборгу тієї або іншої країни не засекречуються, але дозволяють винести частина інформації в засекречені додатки. У розпорядженні агентства виявився несекретный доповідь.