Меркель проти Шульца: Все, що потрібно знати про парламентські вибори в Німеччині

Розбираємося в основних тенденціях та особливостях майбутніх парламентських виборів у Німеччині

"112 Украина"

У неділю, 24 вересня, в Німеччині проходять вибори до головного законодавчого органу країни – Бундестагу. За їх підсумками стане відомо ім'я нового канцлера, а також приблизний порядок денний країни на найближчі кілька років.

Основна боротьба за перемогу розгортається між представником блоку "ХДС/ХСС" Ангелою Меркель, яка балотується вчетверте на пост канцлера, і кандидатом від Соціал-демократичної партії, екс-президентом Європарламенту Мартіном Шульцем. Але інтрига крутиться не тільки навколо них. Втім, про все по порядку.

Дійові особи

Ангела Меркель, ХДС/ХСС

Фото з відкритих джерел

Народилася 17 липня 1954 року. Перша жінка на посаді канцлера в історії Німеччини. Лідер партії "Християнсько-демократичний союз" з 10 квітня 2000 року. Вперше стала канцлером у 2005 році. Це вже четверте балотування Меркель на головний пост країни.

Цікаві факти

1) Меркель за фахом – фізик.

2) Улюбленим предметом канцлера Німеччини в школі була російська мова.

3) Меркель жахливо боїться собак. За даними ЗМІ, страх перед собаками розпочався у канцлера Німеччини в 1995 році, коли її, що поверталася з прогулянки, вкусив сусідський пес.

У контексті цього страху відомо про інцидент з участю Меркель і Путіна під час переговорів у 2007 році. Тоді президент Росії привів на переговори свого собаку Конні.

Фото з відкритих джерел

Згодом Путін, за його словами, вибачався перед Меркель, оскільки не знав про її страхи.

4) Меркель обожнює SMS. Відомо, що за день вона відправляє десятки SMS своїм співробітникам з дорученнями, вимагаючи звітувати про виконання також за допомогою текстових повідомлень.

5) На письмовому столі Меркель стоїть портрет російської імператриці Катерини Великої (до речі, німкені за походженням). Канцлер вважає Катерину прикладом сильної жінки.

Мартін Шульц, Соціал-демократична партія

Фото з відкритих джерел

Народився 20 грудня 1955 року. У 1995 році став членом виконавчого органу Соціал-демократичної партії в районі Рейну, наступного року його було обрано головою партії в Аахені. У 1999 році став членом федерального правління партії.

Крім того, до 17 січня 2017 року Шульц очолював Європарламент.

Новини за темою: Меркель обіцяє обмежити торгівлю з Туреччиною через арешти німецьких громадян

У березні 2017 року його обрали головою СДП і висунули кандидатом на посаду канцлера.

Цікаві факти

1) У 1982-1994 роках був власником книгарні.

2) Хобі – читання.

3) У дитинстві погано вчився, двічі залишаючись на другий рік через неуспішність.

4) Головною мрією Шульца було стати професійним футболістом. Мрії не вдалося здійснитися через травму коліна.

5) З 18 до 24 років Шульц мав великі проблеми з алкоголем, проте зміг повернутися до нормального життя завдяки братові. В інтерв'ю ЗМІ Шульц зізнавався, що впродовж останніх 36 років не випив ані краплі спиртного.

Кандидати на "кращу роль другого плану"

Аліс Вайдель і Александер Гауланд, "Альтернатива для Німеччини"

DPA

"Альтернативу для Німеччини" розглядають як найбільш імовірну третю силу в парламенті. Незважаючи на те, що її лідер Фрауке Петрі через внутріпартійні розбіжності відмовилася від висунення в канцлери, "Альтернатива" у перспективі може набрати достатню кількість голосів, щоб стати впливовою силою у Бундестазі.

Головними особами партії на майбутніх виборах є Аліс Вайдель і Александер Гауланд. При цьому, на відміну від Петрі, 38-річна Вайдель до цього була маловідома широкій публіці. Як пише Deutsche Welle, Вайдель є дещо нетиповою для основного електорату "Альтернативи". Вона відкрита лесбійка, яка проживає з цивільною дружиною. Зробила кар'єру у відомому американському банку Goldman Sachs і німецькій інвестиційній компанії Allianz.

Таким чином, як відзначають у ЗМІ, її діяльність "прямо уособлює ту саму глобалізацію, проти якої виступають рядові члени та електорат партії".

Гауланд є найбільш відомим представником націоналістичного крила партії. Відомо про його тісні контакти з Росією.

Новини за темою: У РФ і ОРДЛО відреагували на слова Меркель про введення миротворців на Донбас і санкції

Зокрема, за повідомленнями ЗМІ, в 2015 році Гауланд був присутній на конференції в Санкт-Петербурзі, організованої російським олігархом Костянтином Малофєєвим. Там серед іншого він зустрівся з відомим радикалом Олександром Дугіним.

Сара Вагенкнехт, "Ліва партія"

Фото з відкритих джерел

Лідер німецьких "лівих" доктор економічних наук Сара Вагенкнехт просуває в Лівій партії антикапіталістичну порядку і критикує діяльність партії в складі земельних коаліційних урядів. Крім того, вона підтримує "лівих" Латинської Америки і є спікером мережі солідарності з Венесуелою.

Крістіан Лінднер, "Вільні демократи"

Reuters

Деякі ЗМІ називають лідера "Вільних демократів" Крістіана Лінднера таким, що подає себе як "суміш Макрона та Джобса".

Лінднер приєднався до партії в 1995 році. Був обраний головою в 2013 році після виборів, на яких "Вільні демократи" вперше з 1949 року не змогли подолати прохідний бар'єр.

Джем Оздемір, Союз 90/"Зелені"

Фото з відкритих джерел

Син турецьких іммігрантів, черкеського походження. Працював педагогом і журналістом, опублікував кілька книг щодо турецької імміграції до Німеччини. Член партії "зелених" з 1981 року.

Що пропонують кандидати?

Передвиборча програма ХДС/ХСС (Анґела Меркель) називається "За Німеччину, в якій ми добре і залюбки живемо".

Фото з відкритих джерел

Основні її пункти є такими: підтримка зростання економіки, зниження податків, боротьба з безробіттям.

Меркель пропонує збільшити військові витрати "в напрямі 2% ВВП", а також виступає за підтримку внутрішнього ринку ЄС.

Канцлер не бачить сенсу в обмеженні прийому біженців, однак додає, що прийом нових мігрантів "не повинен відбуватися за рахунок місцевих жителів".

На дебатах вона заявила, що біженці, які не отримали офіційного статусу, повинні покинути країну.

Передвиборча програма Соціал-демократичної партії називається "Час для великої справедливості".

EPA

СДП збирається підтримувати сім'ї з дітьми (300 євро щомісяця для незайнятих батьків і тих, що зайняті доглядом за членами сім'ї), виступає за реформу ринку праці (зокрема, зрівняння зарплат чоловіків і жінок, а також збільшення жіночої квоти до 50% у керівництві підприємств), розвиток медицини і зниження податків.

Соціал-демократи також виступають за посилення контролю за кордонами та солідарний розподіл біженців між усіма країнами ЄС.

"Альтернатива для Німеччини" є класичною партією євроскептиків і виступає за вихід з єврозони. Крім того, вона є яскраво вираженою антиісламської партією, а також пропагує повернення до атомної енергетики і відмова від захисту клімату.

"Альтернатива для Німеччини" Фото з відкритих джерел

"Вільні демократи" - партія класичного лібералізму. Вона підтримує сексуальні меншини і виступають за введення плоскої шкали оподаткування. У питанні зовнішньої політики партія дотримується проєвропейських поглядів.

"Вільні демократи" Фото з відкритих джерел

"Ліва партія" виступає за побудову демократичного соціалізму, підвищення держвитрат на "соціалку" і підвищення податків для великого бізнесу.

"Ліва партія" Фото з відкритих джерел

"Ліві" вважають, що німецька армія не повинна залишати територію Німеччини, а також виступають за відхід від системи НАТО і реформування ООН.

Програма "зелених" називається "Зелене майбутнє". Партія виступає за декриміналізацію вживання марихуани, збільшення частки електромобілів на дорогах країни і, як і "Вільні демократи", активно підтримує секс-меншини.

 Позиція партій щодо України

ХДС/ХСС

Як пише DW, у передвиборчій програмі ХДС та її сестринської партії ХСС сказано про необхідність дотримуватися і втілювати мінські домовленості.

Ангела Меркель та Петро Порошенко Фото з відкритих джерел

"По сусідству з нами територіальну цілісність України було поставлено під сумнів російською агресією", - заявлено в програмі.

Представники партії бачать подальше розв`язання конфлікту на Донбасі лише в контексті дотримання мінських угод.

Щодо можливого вступу України до ЄС позиція Меркель однозначна: "не час для цього".

Представники ХДС/ХСС звертають увагу на необхідність реформ і підкреслюють, що Україна має європейську перспективу.

Соціал-демократична партія

Представники СДП виступають за скорочення антиросійських санкцій у випадку "істотного прогресу" мінських угод.

Мартін Шульц та Петро Порошенко Фото з відкритих джерел

У СДП підкреслюють, що Росія повинна припинити постачання зброї на Донбас.

Щодо Криму в партії немає єдиної думки. Її представники вважають, що питання Криму залежить насамперед від Росії та України.

У СДП скептично ставляться до подальшого розширення НАТО, в тому числі щодо України.

Партійці Шульца також вважають недоречними розмови про членство України в ЄС, проте активно підтримують процес реформ в Україні для зближення з Європейським Союзом.

"Ліва партія"

"Антиросійські санкції завдають шкоди економіці Німеччини, а політика конфронтації загрожує європейській безпеці та миру в Європі. Я не бачу, щоб санкції щось змінили в ситуації. Я сподіваюся, що немає людей настільки божевільних, які готові піти на військовий конфлікт з Російською Федерацією через Крим", - не так давно заявляла лідер партії Сара Вагенкнехт.

Один із представників партії, Андрій Гунко, заявляє, що партія від самого початку підтримувала мінський процес.

Андрій Гунко Фото з відкритих джерел

"Мінськ-2" - це добре, але санкційний режим ми сильно критикуємо. За даними ОБСЄ, обидві сторони порушують мінські домовленості. Однак санкційний режим передбачає санкції лише з однієї сторони - Росії", - цитує його DW.

Конфлікт на Донбасі Гунко вважає наслідком як "перевороту в Києві в лютому 2014 року", проведеного "антиконституційним шляхом", так і "російської підтримки спочатку федералістів, потім - сепаратистів".

За словами Гунко, Україну бачать у партії як міст між РФ та ЄС, тому критикують Угоду про асоціацію.

"Альтернатива для Німеччини"

"Альтернатива для Німеччини" підтримує скасування санкцій проти РФ і розрядку у відносинах з Москвою.

На думку одного з лідерів партії, Александера Гауланда, санкції щодо Росії, в тому числі у зв'язку з анексією Криму, не мають ніякого сенсу, "оскільки Росія його все одно не поверне".

Александер Гауланд Фото з відкритих джерел

Конфлікт на Донбасі Гауланд називає "громадянською війною", а від питань про участь російських військовиків у боях на сході України ухиляється.

Таким чином, "АдГ" - чи не єдина партія, яка дотримується затятих проросійських поглядів.

"Зелені"

"Коли Путін окупує Україну, йому треба гостро відповідати. У цьому я на боці федерального канцлера", - в одному з інтерв'ю заявив лідер партійного списку Джем Оздемір.

Партія підтримує мінський процес, вважаючи його єдиним способом вирішення конфлікту. "Зелені" також позитивно ставляться до перспективи можливого членства України в ЄС (у майбутньому).

Останні опитування

За кілька днів до виборів ХДС/ХСС є лідером опитувань громадської думки. Як повідомляє Reuters, згідно з опитуванням, проведеним Forschungsgruppe Wahlen за замовленням ZDF 20 і 21 вересня, ХДС/ХСС підтримують 36% виборців, соціал-демократи отримують підтримку 21,5%.

Меркель та Шульц Фото з відкритих джерел

Третє місце посідає "Альтернатива для Німеччини" з 11% підтримки, на четвертому - "Вільні демократи" (10%), замикають п'ятірку "ліві" з результатом 8,5% голосів. Шосте прохідне місце отримують "зелені" з 8% підтримки.

Вибірка опитування становила 1725 осіб.

Новини за темою: Меркель: Заклики прийняти анексію Криму рівноцінні закликам змиритися з поділом Німеччини після Другої світової

 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів