Канцлер Німеччини Ангела Меркель
"РИА Новости"

Канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримала Нідерланди в дипломатичному конфлікті країни з Туреччиною. Вона різко розкритикувала слова президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана про те, що нідерландці є "нащадками нацистів", передає DW.

"Враховуючи те, наскільки Нідерланди постраждали від націонал-соціалізму, це абсолютно неприйнятно. І тому Нідерланди мають мою повну підтримку і солідарність", - сказала Меркель.

Новини за темою: Туреччина скерувала Нідерландам дві ноти: через розгон акції протесту і заборону візиту глави МЗС

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зробив різку заяву на мітингу в Стамбулі і назвав владу Нідерландів "фашистами і пережитками нацизму".

Нагадаємо, у Нідерландах поліція не пропустила в турецьке генконсульство міністра Туреччини. За годину до цього Нідерланди відмовили у видачі дозволу на посадку літака міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу.

До турецького генконсульству у Роттердамі вийшли близько 1 тис. осіб з турецькими прапорами, вони висловлювали підтримку турецькій владі. Поліція Нідерландів застосувала водомети для розгону акції протесту проти дій голландської влади щодо турецьких чиновників.

Вранці 12 березня перед генконсульством Нідерландів у Стамбулі поновилася акція протесту проти рішення нідерландського уряду заборонити візити глави МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу і міністра у справах сім'ї та соціальної політики Фатми Бетуль Саян Каї для зустрічей з турецькою діаспорою.