Макрон планує відвідати Іран для обговорення ядерної угоди

Макрон також запевнив Роухани, що нова стратегія США щодо відносин з Іраном не вплине на наміри європейських країн

Еммануель Макрон З відкритих джерел

Президент Франції Еммануель Макрон планує відвідати Ірану для обговорення ядерної угоди з президентом Ірану Хасаном Роухани. Це глави держав обговорили в ході телефонних переговорів, відповідне повідомлення опубліковано на сайті Єлисейського палацу.

Макрон також запевнив Роухани, що нова стратегія США щодо відносин з Іраном не вплине на наміри європейських країн зберегти в дії ядерну угоду.

Новини за темою: ЄС про погрози Трампа скасувати ядерну угоду з Іраном: Не має повноважень

Крім того, глава МЗС Франції відвідає Іран найближчим часом для переговорів зі своїм іранським колегою Джавадом Зарифом.

Раніше Трамп заявив, що не буде сертифікувати дотримання Іраном параметрів угоди по атому. За його словами, слід переглянути низку пунктів домовленостей з Іраном. Він також попередив, що США, якщо вважатимуть це за потрібне, можуть у будь-який момент вийти з цієї угоди.

15 серпня президент Ірану Хасан Роухани заявив, що Іран може вийти з угоди з обмеження своєї ядерної діяльності в разі введення Сполученими Штатами нових санкцій.

Новини за темою: Трамп на нараді з нацбезпеки заявляв про бажання збільшити ядерний арсенал США в десять разів, – ЗМІ

Нагадаємо, угода щодо ядерної програми Ірану було підписано у Відні 14 липня 2015 року між Іраном, групою " 5+1 (п'ятьма постійними членами Ради безпеки ООН: США, Росією, Китаєм, Францією, Великобританією, а також Німеччиною) і ЄС.

Основні пункти домовленості були такими:

- більша частина іранського збагаченого урану буде вивезена за кордон;

- ні один з ядерних об'єктів в Ірані не буде демонтований;

- завод по збагаченню палива "Фордо" стане науково-дослідним центром ядерної фізики без потужностей зі збагачення урану;

- МАГАТЕ отримає доступ до всіх ядерних об'єктів в країні терміном на 20 років, що дозволить організації простежити за тим, щоб іранська ядерна програма носила виключно мирний характер;

- санкції США, Євросоюзу та Ради безпеки ООН будуть зняті після укладення всеосяжної угоди щодо ядерної програми Ірану.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів