Македонію запросять до переговорів про вступ до НАТО, - Столтенберг

Також під час саміту НАТО будуть обговорені регіональні виклики, реформи і продовження підтримки Альянсу для України та Грузії

З відкритих джерел

Македонію запросять до переговорів про вступ до НАТО. Про це повідомив генсекретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції перед самітом, який транслював "112 Україна".

"Я очікую, що ми запросимо Македонію на переговори про вступ до НАТО. Це потужний сигнал, що двері НАТО є і залишатимуться відкритими. Наш саміт відбувається у час, коли дехто ставить під сумнів міцні зв’язки трансатлантичних країн, і я не буду здивований, якщо у нас будуть жорсткі дискусії, включно з витратами на оборону", - заявив Столтенберг.

Під час саміту НАТО також будуть обговорені регіональні виклики, реформи і продовження підтримки Альянсу для України та Грузії.

"Ми зустрінемося з президентами Грузії та України, 22 наші найближчі партнери, і  разом ми обговоримо регіональні виклики, реформи і продовження підтримки НАТО. Ми закриємо саміт зустріччю щодо Афганістану", - повідомив Столтенберг.

Генсек зазначив, що присутність в Афганістані життєво необхідна для забезпечення того, щоб країна ніколи не стала притулком для тероризму.

"Наші союзники збільшують підтримку і військовими силами, і фінансуванням. Ми направляємо ще 3 тис. інструкторів для небойових місій, ми збільшимо фінансування на період після 2020 року. Я виражаю повну підтримку президенту, його хоробрим мирним ініціативам та реформам", - додав він.

Минулого місяця генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс готовий схвалити переговори про членство Македонії на саміті на цьому тижні.

Столтенберг заявив, що недавня угода країни з Грецією про зміну назви на Північну Македонію і кінець багаторічного спору була "історичним угодою, яка надає історичну можливість" для Скоп'є вступити в НАТО.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів