Македонія заявила, що готова змінити свою назву заради примирення з Грецією

Македонія згодна додати до своєї назви географічний класифікатор, щоб зняти суперечку з Грецією. Сторони можуть погодитися на назви Північна Македонія, Нова Македонія або Верхня Македонія

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв Reuters

Македонія згодна додати до своєї назви географічний класифікатор, щоб зняти суперечку з Грецією, яка заважає країні вступити в майбутньому в Європейський союз і НАТО. Про це 6 лютого заявив прем'єр-міністр Зоран Заєв в Скоп'є, передає Reuters.

Заєв зазначив, що влада країни хоче, щоб переговори з Грецією досягли успіху. Сторони можуть погодитися на назви Північна Македонія, Нова Македонія або Верхня Македонія.

Уряд Македонії ухвалив рішення перейменувати головний аеропорт і ключову автомагістраль країни, які були названі в честь Олександра Македонського. За словами прем'єра, аеропорт буде перейменовано в "Міжнародний аеропорт Скоп'є", а шосе назвуть "Дружба".

"Сьогоднішнім рішенням ми підтверджуємо наш крок до побудови дружби і довіри з Грецією", – підкреслив Заєв.

Reuters

Відзначимо, що в Греції сусідню країну називають виключно "Скоп'є" (назва македонської столиці) або "Колишня югославська Республіка Македонія".

Назва, на їхню думку, історично належить регіону на півночі Греції, а не македонцям. Спалах конфлікту спровокував майбутній референдум про перейменування в Македонії. Його оголосило прозахідне керівництво країни, оскільки держава не може вступити в НАТО і ЄС з давнього спору з греками, який тягнеться з часів розвалу Югославії в 1991 році.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів