Майже "Король Лір": Дивна історія трьох сестер Хачатурян, які вбили власного батька

Драма шекспірівського розмаху розгорілася в Москві кілька днів тому. І продовжує поповнюватися подробицями досі

Фото з відкритих джерел

Прізвище Хачатурян поки не сходить з перших шпальт ЗМІ і навряд чи найближчим часом кудись серйозно зрушиться. Три сестри вбили власного батька, заявивши, що були змушені це зробити через систематичне насильство і знущання.

У той же час інші родичі та знайомі загиблого, Михайла Хачатуряна, заявляють, що нічого такого просто не могло бути, додаючи подробиці про його "святість" у загальну канву історії.

Спробуємо розібратися в цій історії, хоча відразу зізнаємося: це не дуже просте заняття.

Дійові особи

Фото з відкритих джерел

Михайло Хачатурян – убитий, батько чотирьох дітей (у тому числі – трьох сестер), безробітний, неоднозначний (судячи з відгуків з обох сторін).

Сестри Хачатурян: 17-річна Марія, 18-річна Ангеліна, 19-річна Крестина – сестри, що вбили батька. Нині перебувають під арештом.

Сусіди, родичі, діти, знайомі – кажуть кардинально різні речі про сестер і персону Михайла Хачатуряна.

Представники влади – думають, що робити.

Що відомо про вбивство Михайла Хачатуряна?

Фото з відкритих джерел

І ось тут ми відразу потрапляємо на кілька версій події. Але про це трохи пізніше.

Почнемо з того, що Хачатуряна буквально зрешетили. Сестри завдали йому 36 ударів ножем, близько десяти ударів – в область голови, крім того був використаний молоток і перцевий газ.

Як пише "Медуза", згідно із поліцейським зведенням, Хачатурян "під дією наркотичних речовин" напав на дівчат із ножем, але одна з дочок зуміла його вихопити. Це формулювання запам'ятайте, воно стане в пригоді далі.

Під час обшуку в квартирі, де сталося вбивство, було знайдено ніж, "шкатулку з таблетками", молоток, арбалет, травматичний пістолет, дротики, сигнальний револьвер, два пневматичні пістолети.

Варто відзначити, що вбивство сталося близько 19.30, тобто якраз у розпал вечора, який у дворі був досить людним.

"Московський комсомолець" уточнює, що Михайла Хачатуряна знайшли в загальному передбаннику, де він лежав, стікаючи кров'ю.

Там же були сестри, середня була поранена – в плече. Сестри зізналися у вбивстві, але заявили, що в них просто не було виходу.

Аргументація сестер

Агентство городских новостей «Москва»

"Багато чого треба було прорахувати, а ми не змогли, — додала дівчина. — Так що пішли на щиросердне зізнання. Я ні про що не шкодую. Не можна було більше терпіти те, що він з нами робив", - заявила в інтерв'ю "МК" середня сестра Ангеліна.

Вона ж додала, що "в'язниця – це краще, ніж жити з ним".

Ангеліна Хачатурян розповіла, що з 10 років батько її бив, а з 14 років — домагався. Вона заявила, що вони з сестрами фактично були рабинями батька – він забороняв їм ходити в школу, сучасно одягатися, гуляти, користуватися соцмережами.

Крім того, дівчина стверджує, що вони зі старшою сестрою регулярно зазнавали сексуального насильства, але нікому не повідомляли, оскільки їхній батько нібито "домовився, що будь-яку заяву на нього не візьмуть".

Подруга сестер у коментарі "Медузі" підтвердила цю інформацію. В якості прикладу вона розповіла про поїздку Михайла Хачатуряна в Сочі, куди він брав із собою на той момент 14-річну Ангеліну. На курорті батько нібито примушував дочку займатися з ним оральним сексом.

Вона ж розповіла й інші деталі. За словами подруги сестер, батько часто бив дівчат пістолетом по голові.

"З ноги може вдарити в живіт, душити, кричати, потім просити у Бога прощення, а потім знову кричати, — розповіла вона. І кожен раз він придумував щось новеньке, фантазія у нього, мабуть, була барвиста. Новинка — бризнути з перцевого балончика в очі".

Контекст

Член Громадської спостережної комісії Москви Іван Мельников, який відвідав дівчат в ізоляторі, повідомив, що середня і молодша сестри, які навчаються в 11 класі, за рік були в школі лише сім разів.

"Вони розповідають, що чоловік систематично бив їх. Через побої на обличчях неповнолітні дівчата навіть не могли ходити в школу. До того ж, за їхніми словами, батько постійно їм погрожував. Кілька років тому через такі погрози втекла з дому мати дівчаток, після чого чоловік фактично змушував дочок виконувати роль своїх особистих рабинь. Одна з них завжди мала бути поруч, щоб прислужувати йому", - розповів Мельников у коментарі для РІА "Новости".

Директор школи, де навчалися дві з трьох сестер, розповів, що дівчата не скаржилися на домашнє насильство, і в них не були помічені його ознаки. Крім того, за його словами, сестри були в гарному настрої, відкриті до спілкування і охайно одягнені.

Радник управи Алтуф'євського району Тетяна Бєлєвцова в коментарі "КП":

"Ми всі чудово знали, чим займався Хачатурян. Торгував наркотиками. Його клієнти сновигали по під'їздах, віддирали дверцята поштових скриньок у пошуках закладок. Ми зверталися в поліцію, та що толку. Не спійманий - не злодій".

Що відомо про Михайла Хачатуряна

Фото з відкритих джерел

Крім перерахованого вище, відомо не дуже багато. Офіційно Михайло значився безробітним, однак грошей у нього завжди було досить.

"Михайло не працював. Є такі люди, які знайомлять одних впливових людей з іншими. Ось на цьому була заснована діяльність Михайла. За підсумком у людей складалися відносини, вигорала угода, починався бізнес, за що вони дякували Хачатуряну", - розповів "МК" близький друг сім'ї Хачатуряна Брюс Хлєбніков.

Він же розповів про те, як Хачатурян балував своїх доньок:

"Все, що могло бути у золотої молоді — у дівчат було. Нещодавно він телефонував мені, радився, яку машину купити старшій доньці. Знав, що я розбираюся в машинах. Він не шкодував грошей їм на шмотки і цацки. Дівчата носили наймодніші речі, купували нові айфони, у них були всі ґаджети, які тільки хотіли. Вони не знали ні в чому відмови. Самі ж сестри щодо батька поводилися споживацьки".

Друзі Хачатуряна в Москві хвалять його за побожність: "Він був дуже релігійним. Часто в Ізраїль їздив по святих місцях. Одного разу навіть на релігійне свято всім сусідам свічки роздав просто на вулиці".

І ось тепер до контраргументів

Власне, на "побожності" і "правильності" Михайла Хачатуряна і будуються думки його друзів і знайомих.

Вони нагадують про те, як батько балував своїх дочок, розповідають про поїздки до святих місць в Ізраїль і плани Михайла туди зрештою переїхати.

Крім того, на похоронах Хачатуряна один з його друзів заявив, що з рахунків Михайла пропали всі гроші.

Щодо домагань і насильства…

Брюс Хлєбніков:

"У Михайла слабке здоров'я. Він часто лежав у лікарнях. У нього тяжка форма цукрового діабету. Він з машини ледве виходив. По сходах піднімався, а потім стояв і відпочивав. Ну як він міг їх бити? Ці три дівчини самі по собі міцні панянки, і не боязкого десятка. Вони б йому дали відсіч у разі чого. За своїм характером, Михайло був запальний. Але не більше того. Максимум на що його вистачало — це покричати. Якби він когось із них пальцем зачепив, вони могли б запросто дати йому відсіч, написати заяву в поліцію, заступитися одна за одну, піти з будинку, зрештою, поскаржитися братові. Але нічого подібного не відбувалося".

Брат сестер, Арсен Хачатурян:

"Я впевнений на всі сто відсотків - це було навмисне вбивство. Вони йшли на це. Це я готовий показати, довести кому завгодно. З листування, кому вони писали, вони писали за 7-8 годин, що вони уб'ють цього чоловіка".

Він же, з приводу можливого насильства:

"Він вінчаний був. Вони з дружиною розлучилися, він не зраджував по-перше їй. Вона сама це прекрасно знає. Він навіть робив зауваження своїм родичам, коли щось помічав з кимось, він говорив, що це неправильно, це гріх. І навіть після розлучення у нього не було дівчини. Він ні з ким нічого не мав. Про зґвалтування навіть не може бути мови".

Що тепер?

Агентство городских новостей «Москва»

Останкінський суд Москви відправив сестер під арешт до 28 вересня. Щодо цього вже висловилася омбудсмен Тетяна Москалькова.

На її думку, покарання є "надмірним" і потрібно враховувати "моральні знущання" з сестер у сім'ї, їхній юний вік і те, що вони співпрацюють зі слідством.

А як думаєте ви?

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів