Майже 40 країн покладають відповідальність за зникнення безпілотника ОБСЄ на Донбасі на Росію

Серед них країни Європейського Союзу і кандидати на членство, в тому числі Україна

Фото з відкритих джерел

Країни Європейського Союзу заявили, що відповідальність за знищення безпілотника СММ ОБСЄ, який 27 жовтня зник на непідконтрольної територією Донецької області, покладається на Росію і підконтрольних їм сепаратистів. Про це повідомляє прес-служба ЄС.

Європейський Союз та його держави-члени рішуче засуджують знищення безпілотника СММ ОБСЄ. У своїй попередній оцінці ОБСЄ дійшли висновку, що найбільш вірогідною причиною падіння є вплив на БПЛА. Багато фактів свідчать, що Росія і збройні формування несуть відповідальність за інцидент і ми вимагаємо пояснення від Російської Федерації", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: На непідконтрольній території Донецької області знову обстріляли безпілотник ОБСЄ

Наголошується, що цей інцидент також слід розглядати на тлі триваючих, систематичних обмежень щодо свободи пересування СММ, що відбуваються переважно в районах, які знаходяться під контролем підтримуваних Росією збройних формувань, а також на тлі перешкод належного моніторингу СММ ситуації уздовж неконтрольованої українсько-російського державного кордону.

До заяви приєдналися кандидати на вступ Македонія, Чорногорія, Албанія, Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн, Україна, Молдова, Грузія, Андорра та Сан-Марино.

Раніше, 27 жовтня, під час польоту над окупованими територіями Донецької області, зник безпілотник СММ ОБСЄ. Німеччина і Франція покладають відповідальність за зникнення безпілотника ОБСЄ на Росію. У заяві МЗС Німеччини повідомляється, що польоту БПЛА заважали радіоелектронними перешкодами. І що перед тим, як з літальним апаратом зник зв'язок, він виявив зенітну установку в районі кордону.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів