Мадрид заявив про можливе втручання хакерів з РФ у ситуацію з Каталонією

Іспанія сподівається на серйозне ставлення ЄС до цього питання.

Каталонці після голосування за незалежність регіону Reuters

Представник уряду Іспанії Іньїго Мендез де Віго заявив, що Мадрид на раді глав МЗС ЄС підніме питання про можливе втручання хакерів з Росії та інших країн в ситуацію в Каталонії. Про це повідомляє газета El Pais.

Новини за темою: Екс-спікер парламенту Каталонії вийде на волю під заставу

"Уряд підтвердило той факт, що багато повідомлень і операції, які були помічені в соціальних мережах, надійшли з території Росії", - сказав представник. Він зазначив, що Іспанія сподівається на серйозне ставлення ЄС до цього питання.

Новини за темою: Конституційний суд Іспанії визнав резолюцію щодо незалежності Каталонії недійсною

Як раніше повідомлялося, 9 листопада Верховний суд Іспанії допитав екс-спікера парламенту Каталонії та ще п'ять депутатів.

Нагадаємо, 1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність. Згідно з результатами, за незалежність проголосували 90,18% при явці в 43%. Уряд Іспанії не визнала де-факто оголошення Каталонією незалежності, вимагаючи від влади автономії чітко висловитися щодо незалежності регіону.

27 жовтня парламент Каталонії проголосував за проголошення незалежності від Іспанії.

Після цього Сенат Іспанії запровадив ст. 155 Конституції країни, призупинивши самоврядування в Каталонії. Парламент Каталонії розпустили і оголосили нові вибори.

8 листопада Конституційний суд Іспанії визнав резолюцію про незалежність Каталонії недійсною.

Джерело: El Pais

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів