Фото з відкритих джерел
Спецслужби Литви допускають провокації під час осінніх військових навчань Білорусі та Росії. Про це йдеться в щорічному звіті Міністерства національної оборони Литви.

Документ свідчить, що Росія як і раніше залишається для Литви найбільшою загрозою, зокрема концентрація російських військових біля литовських кордонів і ведення активної розвідувальної діяльності. У зв'язку з цим, спецслужби Литви стверджують, що в сценарій таких навчань може бути закладено збройний конфлікт із НАТО.

"Систематично Білорусь залежить від Росії, що несе загрозу національній безпеці Литви. Росія працює над тим, щоб збільшити рівень впливу в Білорусі, і в першу чергу – у військовій сфері. І у випадку конфлікту з НАТО Росія може використовувати свої важелі тиску в Білорусі щодо сусідніх країн", - йдеться у звіті.

У документі також говориться, що оскільки Росія зміцнює військові потужності в західній частині країни і в Калінінградській області, вона може почати бойові дії проти Балтійських країн протягом 24-48 годин.

Нагадаємо, що військові навчання "Захід 2017" між Росією і Білоруссю пройдуть з 14 по 20 вересня. Це стане завершальним етапом спільної підготовки збройних сил Білорусі та Росії в поточному навчальному році.