Прес-служба президента Білорусії
Президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував допустити спостерігачів НАТО на майбутні спільні військові навчання Росії і Білорусі "Захід-2017". Про це повідомляє його прес-служба.

"Майбутній захід абсолютно прозорий, і я вимагаю від вас, щоб цей захід на території нашої країни був прозорим і всі заходи були доступні не тільки для наших друзів по ОДКБ, СНД, але і для представників Північноатлантичного блоку - НАТО. Ми нічого не приховуємо і приховувати не повинні. Якщо натовці хочуть бути присутніми на нашому навчанні, ласкаво просимо. Тим більше, я таку інформацію і такі сигнали з їх боку вже отримую", - заявив він.

Він додав, що "запросять всіх бажаючих на ці навчання".

"І ви побачите, що вони носять виключно оборонний характер. Що ні ми, ні Російська Федерація на цьому напрямку не збираємося не те що на когось наступати, ми не збираємося когось провокувати тут. Ні в якому разі. Ми на всяк випадок готуємося забезпечити свою безпеку в будь-якій ситуації", - підкреслив Лукашенко.

За його словами, Білорусь не збирається згортати військову співпрацю з Росією через розбіжності в інших сферах.

"Для засобів масової інформації особливо відзначу, що всупереч думкам окремих "експертів" ніхто не збирається згортати співпрацю з Росією у військовій області через розбіжності в інших сферах. Навпаки, навчання є демонстрацією нашої сталості у забезпеченні безпеки двох братніх народів", - заявив він.

Новини за темою: Через українсько-білоруський кордон намагався прорватися автомобіль із озброєними людьми

Він повідомив, що на західному напрямку у Білорусі та Росії створене потужне угруповання збройних сил, основу яких становить білоруська армія.

"У разі конфлікту, не дай бог війни, існує певний план ведення бойових дій силами білоруських Збройних сил, які негайно підкріплюються відповідними збройними силами Російської Федерації. Ми ні від кого ніколи не приховували і не приховуємо, що в мирний час порох треба тримати сухим", - додав він.

Новини за темою: У Білорусі винесли перший у 2017 р. смертний вирок

Нагадаємо, що спільні військові навчання Росії і Білорусі "Захід-2017" заплановано на вересень 2017 року.