Лідер ХАМАС заявив, що рішення США щодо Єрусалиму вбило мирний процес між Ізраїлем і Палестиною

Раніше Трамп заявив, що США визнають Єрусалим столицею Ізраїлю

Фото з відкритих джерел

Лідер ХАМАС Ісмаїл Ханія заявив про згортання мирного процесу на Близькому Сході після визнання США Єрусалиму столицею Ізраїлю. Відповідну заяву він зробив на прес-конференції в Газі в четвер, 7 грудня, передає Al Jazeera.

Ханія стверджує, що рішення Трампа поклало кінець мирному процесу врегулювання конфлікту між Ізраїлем і Палестиною.

"Це рішення вбило мирний процес, поклало кінець мирним угодам в Осло, вбило процес врегулювання конфлікту", - заявив він.

У зв'язку з цим лідер ХАМАС виступив із закликом до палестинського народу до нового повстання проти Ізраїлю.

Як раніше повідомлялося, президент США Дональд Трамп оголосив про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю і перенесення туди американського посольства. Ізраїльська влада назвала прийняте рішення історичним.

Арабські та мусульманські країни виступили з попередженням, що будь-яке рішення про перенесення посольства США може посилити напруженість в регіоні і перекреслити зусилля США щодо досягнення арабо-ізраїльського мирного договору.

Єрусалим повністю перейшов під контроль Ізраїлю в 1967 році під час Шестиденної війни. У 1980 році Ізраїль ухвалив основний закон, за яким Східний Єрусалим офіційно анексировався і об'єднане місто оголошувалося столицею Ізраїлю.

Рада Безпеки ООН засудила прийняття Ізраїлем "основного закону" про Єрусалим, підтвердивши, що його прийняття порушує міжнародне право, згідно з яким, столицею Ізраїлю є Тель-Авів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів