Лідер Демократичної партії Італії заявив про свою відставку після результатів парламентських виборів

Партія набрала всього 20-22% голосів виборців

Маттео Ренці La Reppublica

Колишній прем'єр-міністр Італії і голова правлячої Демократичної партії Італії Маттео Ренці офіційно заявив про відставку після невдалого результату на парламентських виборах. Про це повідомляє Ansa.

Новини за темою: Італія планує виділити Україні 2 млн євро на гуманітарну допомогу

"Ми визнаємо, що це явна поразка вимагає від нас відкрити нову сторінку в історії Демократичної партії", - сказав Ренці.

Нового голову партії оберуть на найближчому партійному з'їзді.

"Ми вже говорили про своє "ні" уряду з екстремістами, ми не змінили свою думку", - додав Ренці.

Новини за темою: Вибори в Італії: Головоломка для України та Євросоюзу

Вчора в Італії відбулися парламентські вибори. За їх результатами Демократична партія набрала 20-22% голосів виборців. Це історичний антирекорд для неї. Перше місце отримала контрсистемна партія "Рух п'яти зірок". Згідно з екзит-полами, "Рух" може отримати від 29,5% до 32,5%. "Рух п'яти зірок" обіцяє звільнити від сплати податків всіх, хто заробляє менше 10 тис. євро в рік, почати масові депортації нелегальних мігрантів, ввести на кордонах пропускні пункти. Також партія підтримує ідею зближення з Росією і скасування антиросійських санкцій.

Ренці став наймолодшим прем'єр-міністром Італії в 2014 році, отримавши 40% голосів на виборах. У кінці 2016 року він добровільно пішов у відставку з прем'єрського поста, після того, як на референдумі більше половини громадян Італії проголосували проти пакету реформ, спрямованих на обмеження повноважень Сенату, зміцнення вертикалі виконавчої влади та боротьбу з корупцією.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів