Легалайз у Канаді: Що це таке і чому його досі немає в Україні

Джастін Трюдо стримав обіцянку: у Канаді легалізували марихуану. Звісно, з певними правилами

Фото з відкритих джерел

Використання марихуани в медичних цілях було дозволено в Канаді з 2001 року. Тепер, через 17 років, канадський парламент прийняв документ, що легалізує немедичну марихуану по всій країні. За рішення проголосували 52 депутати, 29 – висловилися проти.

Ухвалений документ, зокрема, регулює, як саме можна вирощувати, поширювати і продавати марихуану.

Таким чином, Канада стала другою країною світу (після Уругваю) і першою з країн G7, яка дозволила немедичну марихуану.

Важливо: На думку можуть спасти США, але тут потрібно відзначити, що там марихуана дозволена в окремих штатах, а не по всій країні.

Який вигляд це матиме на практиці?

Як пише BBC, купувати марихуану можна буде з 18 років (в деяких провінціях – з 19). Купувати можна буде ТІЛЬКИ у ліцензованого виробника в легальних магазинах (в тому числі онлайн).

Дорослим дозволять мати при собі до 30 грамів висушеного канабісу. Вдома дозволять вирощувати до чотирьох кущів марихуани.

Важливо: На порушників закону чекатиме серйозне покарання. Зокрема, продаж марихуани неповнолітнім може обернутися для порушника в'язницею на термін до 14 років.

Як справи в інших країнах?

Канабіс усе ще заборонений в більшості країн. Утім, окремі країни вже провели процедуру його декриміналізації.

Наразі він легальний для медичних цілей в 16 європейських країнах, Аргентині, Пуерто-Ріко, Панами, Мексиці, Замбії і Зімбабве.

У США лікарське використання дозволено в 29 штатах і в окрузі Колумбія. Крім того, дев'ять штатів легалізували як медичне, так і особисте використання канабісу.

Іспанія, Нідерланди, Португалія, Словенія, Ямайка, Чилі, Перу, Колумбія, Еквадор, Люксембург і деякі райони Індії є одними з тих, хто декриміналізував препарат для особистого використання.

Як справи в Україні?

Як і раніше, без зрушень.

У Кримінальному кодексі немає поділу на важкі та легкі наркотики - вони всі об'єднані поняттям "наркотичні речовини".

Стаття 309 КК встановлює відповідальність за виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання канабісу та передбачає покарання у виді штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виправні роботи до двох років, арешт на півроку, обмеження або позбавлення волі терміном до трьох років.

У травні в Києві був черговий "Конопляний марш", учасники якого закликали уряд почати наукові дослідження канабіноїдів як анальгетиків та інших лікарських засобів, а також врегулювати доступ українських пацієнтів до лікування медичним канабісом та препаратів на його основі.

Ну а поліція досі затримує людей із "травичкою". Наприклад, ось такого "наркобарона":

скриншот

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів