Лавров: При отруєнні Скрипалів використовували хімічну речовину BZ

За словами глави МЗС РФ, ця зброя стояла на озброєнні США та Великобританії

Сергій Лавров З відкритих джерел

При отруєнні Сергія і Юлії Скрипаль використовувалося хімічна речовина ВАДА, який стояв на озброєнні США та Великобританії, передає Meduza.

До таких висновків, як заявив в суботу глава МЗС Росії Сергій Лавров, прийшли експерти швейцарського центру радіаційного та хіміко-біологічного аналізу, які вивчили проби, взяті ОЗХО з місця отруєння колишнього розвідника ГРУ і його дочки в Солсбері.

Новини за темою: Юлія Скрипаль відмовляється спілкуватися з пресою і сестрою Вікторією, - Скотланд-Ярд

У зразках також було виявлено наявність отруйної речовини нервово-паралітичної дії А234, розповів він.

За словами російського міністра, в доповіді Організації по забороні хімічної зброї, термін "Новачок" взагалі не згадується.

Новини за темою: Розробник "Новачка" пояснив, чому Скрипалі не загинули після отруєння

"Там наведена довга хімічна формула, яка, за оцінкою наших фахівців, вказує на речовину, яка розроблялося в багатьох країнах, і ніякого особливого секрету не представляє", - заявив Лавров.

Відзначимо, що речовина BZ, хінуклідил-3-бензилат (3-хінукліділовий ефір бензилової кислоти) - це бойова отруйна речовина. Про її застосуванні повідомлялося за часів в'єтнамської війни.

Як повідомлялося, екс-офіцер ГРУ РФ Сергій Скрипаль був отруєний у британському місті Солсбері 4 березня. Пізніше прем'єр-міністр Тереза Мей заявила, що відповідальність лежить на Росії, а слідчі підтвердили застосування в Солсбері нервово-паралітичного газу "Новачок", який виробляють в Росії.

Новини за темою: Спецслужби РФ стежили за Скрипалями протягом 5 років

Нагадаємо, генеральний директор Організації по забороні хімічної зброї Ахмет Узюмджю повідомив, що експерти організації отримали зразки хімічної речовини, застосованого в Солсбері.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів