Китайський авіаносець "Ляонін" вперше увійшов у води Гонконгу

Його супроводжують ще три військові кораблі

Авіаносець "Ляонін" Reuters

Авіаносець "Ляонін" здійснив свій перший похід за межі материкового Китаю і прибув до Гонконгу, де візьме участь у заходах на честь 20-річчя передачі Британією Гонконгу Китайській Народній Республіці, повідомляє BBC.

Як наголошується, в самому Гонконзі прибуття авіаносця, який супроводжують ще три військові кораблі, розглядають як демонстрацію сили з боку Пекіна. Зокрема, президент КНР Сі Цзіньпін в черговий раз заявив про неприйнятність будь-яких дій, спрямованих на відокремлення Гонконгу.

Водночас 300-метровий авіаносець привернув великий інтерес з боку місцевих жителів, які можуть відвідувати його з екскурсіями протягом п'яти днів.

Як передає кореспондент видання, поява "Ляоніна" в Гонконзі можна вважати безпрецедентним кроком центральної влади, стурбованої протестними настроями в колишній британській колонії.

Новини за темою: США взяли на озброєння авіаносець нового типу

"Ляонін" - модернізований авіаносець, побудований в Радянському Союзі наприкінці 80-х років. Спочатку він називався "Ригою", потім з розпадом СРСР корабель відійшов Україні під назвою "Варяг", а в 1995 році був проданий КНР за 25 млн доларів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів