Китай планує збільшити оборонний бюджет на 8%, до 175 млрд дол., у 2018 році, - ЗМІ

У 2017 році оборонний бюджет виріс на 7%

Бюджетом Китайської Народної Республіки на 2018 рік передбачено збільшення військових витрат на 8,1% порівняно з 2017 роком - до 175 млрд дол. Про це повідомляється в доповіді про роботу уряду, оприлюдненій у понеділок на щорічній сесії Всекитайських зборів народних представників, передає ТАСС.

Бюджет має бути затверджено на сесії Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП, вищий орган державної влади Китаю), яка відкриється в понеділок.

У 2017 році військові витрати країни склали 146 млрд дол. ріст порівняно з 2016 роком досяг 7%.

Раніше прес-секретар сесії Чжан Есуй повідомив журналістам, що військові витрати визначаються у відповідності з необхідністю розвитку збройних сил, зміцненням національної безпеки.

Багато міжнародних організацій, в тому числі SIPRI, вважають, що Китай істотно занижує офіційні дані щодо військового бюджету, а його реальні витрати на оборону можуть бути вище на 25-50%.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав закон про оборонний бюджет країни на 2018 рік. Зазначається, що документ передбачає надання Україні фінансової допомоги у розмірі 350 млн дол. для стримування російської агресії. Крім того, 4,6 млрд дол. буде надано союзникам Сполучених Штатів в Європі для протидії Росії. Загальний обсяг військового бюджету США на 2018-й фінансовий рік склав 692 млрд дол. 16 листопада проект оборонного бюджету було затверджено Сенатом США.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...