Комітет НАТО ухвалив резолюцію про засудження агресії РФ в Азовському морі

Поправки в резолюцію внесла українська делегація

Facebook

Комітет з питань цивільного виміру безпеки НАТО одноголосно прийняв резолюцію Парламентської асамблеї Альянсу про засудження будівництва Керченського мосту і агресії Росії в Азовському морі. Про це повідомляє голова постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фриз в Facebook.

"Засуджуючи незаконне будівництво керченського мосту Росією, а також політику Росії щодо вибіркової відмови в доступі та безпідставної затримки українських та міжнародних суден в Азовському морі, сильно занепокоєні новими загрозами безпеці, економіці та екології в цьому регіоні", - йдеться в резолюції.

Новини за темою: Україна в ПА НАТО презентувала доповідь про зв'язки Росії з терористами

Крім того, в резолюції зазначено необхідність виділити необхідні ресурси для ослаблення російських систем А2/AD, які розташовані на території країн Балтії, в Калінінграді та Чорноморському регіоні в Криму. 

Як раніше повідомлялося, Україна заарештувала 15 суден, які заходили до портів анексованого Криму. У відповідь на це член комітету з оборони і безпеки Ради Федерації РФ Франц Клинцевич заявив, що Росія може перекрити Азовське море для будь-якого українського плавзасобу. Міністр оборони України Степан Полторак заявив, що Україна готова реагувати на загрози не тільки в Азовському морі, а й на інших напрямках.

Нагадаємо, протягом останніх місяців значно зросла активність Росії в Азовському морі. Росіяни не дозволяють торговим суднам, які прямують до українських портів та виходять з них, безперешкодно проходити Керченською протокою. У зв'язку з цим президент України Петро Порошенко доручив міністру оборони, начальнику Генерального штабу та командуванню ВМС України вжити заходів, щоб припинити російські провокації щодо блокування входження суден до українських портів в Азовському морі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів