Кіпр заробив мільярди, продаючи паспорти ЄС багатим українцям і росіянам, - The Guardian

За цією схемою тільки минулого року було випущено понад 400 паспортів

Guardian

Сотні обвинувачених у корупції олігархів з України та Росії отримали паспорти ЄС за так званою схемою "золотих віз", пише The Guardian.

Починаючи з 2013 року уряд Кіпру заробив понад 4 мільярди євро, надаючи громадянство дуже багатим людям і даруючи їм можливість жити і працювати в Європі в обмін на грошові вкладення. За цією схемою тільки в минулому році було випущено понад 400 паспортів.

Видання ознайомилося зі списком із сотень осіб, які отримали кіпрське громадянство таким способом, однак конкретних прізвищ не називає, зазначаючи лише, що серед них є "відомі підприємці та особи зі значним політичним впливом", у тому числі і колишній депутат Держдуми РФ, а також засновники найбільшого комерційного банку України.

Новини за темою: Кращі громадянства світу: Який паспорт найцінніший і що думають про Україну

Запущена в 2013 році схема надання громадянства в обмін на інвестиції припускає, що заявники вкладають 2 мільйони євро у власність або ж 2,5 мільйони євро в компанії або державні облігації.

При цьому новоявлений власник кіпрського паспорта не повинен здавати жодних мовних тестів або постійно проживати на острові. Досить з'являтися на Кіпрі один раз у сім років. За даними видання, з моменту запуску цієї програми Кіпр зумів таким чином залучити в країну понад чотири мільярди євро.

Зазначимо, Державна міграційна служба з початку року оформила 2,5 млн біометричних паспортів для виїзду за кордон.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів