Катар оголосив про вихід з ОПЕК з січня 2019 року

За словами міністра енергетики країни, таке рішення не продиктоване жодними політичними мотивами

panthermedia/vostock-photo

Катар має намір покинути Організацію країн-експортерів нафти (ОПЕК) у січні 2019 року. Про це повідомив міністр енергетики Саад аль-Каабі, передає Reuters.

"Катар вирішив вийти з ОПЕК з січня 2019 року, і про це рішення було повідомлено ОПЕК сьогодні вранці", - сказав він.

За словами Саад аль-Каабі, це рішення не продиктоване жодними політичними мотивами. Катар як один з найбільших світових експортерів природного газу розглянув можливості зміцнення своїх позицій на міжнародній арені та хоче зосередити всі зусилля на розвитку своєї газової промисловості. Країна має намір збільшити виробництво ЗПГ з 77 до 110 млн т на рік.

Міністр енергетики підкреслив, що рішення про вихід було нелегким, оскільки Катар перебував в ОПЕК уже 57 років, проте вплив країни на рішення щодо виробництва ОПЕК був незначним.

Саад аль-Каабі додав, що, незважаючи на відповідне рішення, Катар і надалі виконуватиме всі свої зобов'язання, як і будь-який інший виробник, що не входить до Організації країн-експортерів нафти.

Новини за темою: Індонезія подала заявку на відновлення членства в ОПЕК

До ОПЕК входять Алжир, Ангола, Індонезія, Ірак, Іран, Катар, Лівія, Об'єднані Арабські Емірати, Нігерія, Еквадор, Габон.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів