Іспанія заявила про докази втручання з РФ у каталонський референдум

У Мадриді є докази того, що державні та приватні групи на території Росії, а також Венесуели в рамках масштабної кампанії використовували Twitter, Facebook та інші соціальні мережі й сайти, щоб просувати сепаратистські ідеї і впливати на громадську думку напередодні плебісциту

Черги на виборчих дільницях у Каталонії, 1 жовтня 2017 Reuters

Мадрид повідомив про втручання груп із РФ у ході референдуму про відокремлення Каталонії від Іспанії з метою дестабілізації іспанської держави. Із такою заявою у понеділок, 13 листопада, в Брюсселі виступили міністри оборони і закордонних справ цієї країни, передає Deutsche Welle.

Вони підкреслили, що мають докази того, що державні та приватні групи на території Росії, а також Венесуели в рамках масштабної кампанії використовували Twitter, Facebook та інші соціальні мережі й сайти, щоб просувати сепаратистські ідеї і впливати на громадську думку напередодні плебісциту, організованого 1 жовтня тодішньою каталонськиою владою.

Зокрема, глава МЗС Іспанії Альфонсо Дастис вказав, що Мадрид виявив у соцмережах фейкові профілі, половина яких обслуговувалася з Росії, а 30 відсотків – з Венесуели. За його словами, ці акаунти були створені для поширення інформації, яка перебільшувала переваги відділення Каталонії від Іспанії. Міністр закордонних справ заявив, що порушив цю тему в діалозі з Кремлем. Глава іспанського оборонного відомства Марія Долорес де Коспедаль підкреслила, що групи, про які йде мова, намагаються домогтися нестабільності в Європі, і що обов'язок іспанців – надати розголосу цій інформації.

Присутній на зустрічі в Брюсселі генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що, згідно з різними доповідями, Росія здійснила спроби втручання у внутрішні політичні процеси в декількох країнах. Альянс звинувачує Москву в застосуванні стратегій інформаційної війни та дезінформації з метою розділити Захід і порушити його єдність у питанні економічних санкцій щодо Кремля.

Раніше лідери сепаратистського руху Каталонії заперечували вплив російської сторони на результат голосування. Москва також не визнає будь-яку причетність до втручання в демократичні процеси в Іспанії.

Нагадаємо, 1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність. Згідно з результатами, за незалежність проголосували 90,18% при явці в 43%. Уряд Іспанії не визнав де-факто оголошення Каталонією незалежності, вимагаючи від влади автономії чітко висловитися щодо незалежності регіону.

27 жовтня парламент Каталонії проголосував за проголошення незалежності від Іспанії.

Після цього Сенат Іспанії запровадив ст. 155 конституції країни, призупинивши самоврядування у Каталонії. Парламент Каталонії розпустили й оголосили нові вибори.

8 листопада Конституційний суд Іспанії визнав резолюцію про незалежність Каталонії недійсною.

13 листопада колишній глава Каталонії Карлес Пучдемон заявив про те, що готовий розглядати різні шляхи виходу регіону з кризи, в тому числі варіант, коли бунтівна провінція залишиться у складі Іспанії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів