Іран не збирається виходити першим з угоди щодо своєї ядерної програми

Тегеран має намір діяти рішуче, якщо договір буде порушений будь-якою іншою стороною

Reuters

Іран не має наміру виступати ініціатором порушення ядерної угоди і буде діяти рішуче, якщо договір буде порушений будь-якою іншою стороною. Про це заявив президент Ірану Хасан Роухані під час виступу з трибуни Генасамблеї ООН, передає Reuters.

За словами Роухані, Іран збирається і далі дотримуватися укладеної в 2015 році ядерної угоди і не порушить її першим. Він зазначив, що велика загроза розриву угоди виходить від "безвідповідальних новачків в світі політики".

"Я оголошую всім, що Ісламська республіка Іран не стане першою порушувати цю угоду. Буде дуже шкода, якщо ця угода піде прахом через безвідповідальних новачків у світі політики: світ позбудеться чудової можливості", - заявив він.

При цьому іранський лідер стверджує, що вчорашня промова президента США Дональда Трампа на сесії Генасамблеї ООН вже була порушенням ядерної угоди.

Раніше повідомлялося, що Іран 27 липня заявив про проведення випробувань ракети-носія для виведення супутника в космос. Ракета типу "Сіморг" може виводити на орбіту супутники вагою до 250 кг. США і всі провідні союзники Вашингтона засудили ці випробування, назвавши їх провокацією і порушенням резолюцій Радбезу ООН. Вже на наступний день, 28 липня, мінфін США розширив фінансові санкції стосовно шести іранських компаній, які, за даними Вашингтона, підтримують ракетну програму.

У відповідь парламент Ірану більшістю голосів підтримав законопроект на підтримку збільшення фінансування ракетної програми.

15 серпня президент Ірану Хасан Роухані заявив, що Іран може вийти з угоди з обмеження своєї ядерної діяльності у разі введення Сполученими Штатами нових санкцій.

Нагадаємо, угоду щодо ядерної програми Ірану було підписано у Відні 14 липня 2015 року між Іраном, групою " 5+1 (п'ятьма постійними членами Ради безпеки ООН: США, Росією, Китаєм, Францією, Великобританією, а також Німеччиною) і ЄС.

Основні пункти домовленості були такими:

- більша частина іранського збагаченого урану буде вивезена за кордон;

- ні один з ядерних об'єктів в Ірані не буде демонтований;

- завод по збагаченню палива "Фордо" стане науково-дослідним центром ядерної фізики без потужностей зі збагачення урану;

- МАГАТЕ отримає доступ до всіх ядерних об'єктів в країні терміном на 20 років, що дозволить організації простежити за тим, щоб іранська ядерна програма носила виключно мирний характер;

- санкції США, Євросоюзу та Ради безпеки ООН будуть зняті після укладення всеосяжної угоди щодо ядерної програми Ірану. Деякі обмежувальні заходи з боку P5+1 залишаться в дії на деякий час, проте потім будуть скасовані.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...