Іран і ЄС сподіваються врятувати ядерну угоду

Зариф і Могерині висловили надію, що їм вдасться зберегти ядерну угоду про іранську атомну програму, незважаючи на вихід з нього США

The Associated Press

Глава МЗС Ірану і верховний дипломат ЄС зустрілися в Брюсселі з метою зберегти ядерну угоду, незважаючи на вихід з нього США.  Про це пише DW.

Новини за темою: США прогнозують інвестиції в економіку КНДР після закриття ядерної програми

Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Зариф і верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могерині висловили надію, що їм вдасться зберегти ядерну угоду про іранську атомну програму, незважаючи на вихід з нього США.

"Ми на правильному шляху і рухаємося у вірному напрямку", - заявив Зариф по закінченні переговорів з Могерині в Брюсселі.

Новини за темою: Іран висунув Європі ультиматум для збереження ядерної угоди

У свою чергу голова європейської дипломатії назвала цю зустріч "продуктивної" і заявила, що Брюссель упевнений в необхідності зберегти угоду, надзвичайно важливе для "безпеки Євросоюзу і глобальної системи нерозповсюдження ядерної зброї".

Переговори між Зарифом та європейськими політиками продовжаться в той же день. До них приєднаються міністри закордонних справ ФРН Хайко Маас, Франції Жан-Ів Ле Дріан і Великобританії Борис Джонсон.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп офіційно оголосив про вихід США з ядерної угоди з Іраном. ЄС заявив, що залишається відданим угоди з Іраном і не збирається виходити з нього, незважаючи на рішення Трампа.

Президент Ірану Хасан Рухані пригрозив відновити збагачення урану в більших, ніж раніше, масштабах, якщо ядерна угода провалиться. Сполучені Штати Америки, розширили персональні санкції проти Ірану.

Після виходу США з ядерної угоди Іран має намір в ультимативній формі вимагати від європейських учасників гарантій збереження угоди.

Джерело: Deutsche Welle

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів