Головою Каталонії обрано соратника Пучдемона Торру

За нього віддали голоси 66 депутатів

Кім Торра El Pais

Парламент Каталонії з другого разу обрав Кіма Торру новим головою регіонального уряду. Про це повідомляє Reuters.

За Торру віддали свої голоси 66 депутатів з 135. Проти висловилися 65 членів парламенту. Ще четверо утрималися.

Торра вперше став депутатом парламенту Каталонії після дострокових виборів 21 грудня 2017 року. Формально він не є членом якоїсь партії, але, будучи близьким другом екс-глави женералітату Карлеса Пучдемона, йшов на вибори за списком його руху "Разом за Каталонію".

Кім Торра - юрист і журналіст, який активно виступає за незалежність Каталонії від іспанської корони. Також повідомляється, що Торра є автором декількох книг з історії Каталонії.

Зазначимо, 1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність. Згідно з результатами, за незалежність проголосували 90,18% при явці в 43%. Уряд Іспанії не визнав де-факто оголошення Каталонією незалежності.

27 жовтня уряд Каталонії проголосував за проголошення незалежності від Іспанії.

Водночас Сенат Іспанії проголосував за введення в дію ст. 155 Конституції країни, згідно з якою призупиняється самоврядування в Каталонії. Того ж дня прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой розпустив парламент Каталонії й оголосив нові вибори. Після повідомлення в офіційній газеті іспанського уряду управління в Каталонії перейшло до уряду в Мадриді.

Після цього колишній глава Каталонії Карлес Пучдемон виїхав до Бельгії разом з п'ятьма членами свого уряду. Влада Бельгії заявила, що Пучдемон може перебувати на території країни, як і будь-який громадянин європейської країни.

Раніше відсторонений глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон заявив про плани очолити уряд бунтівного іспанського регіону у вигнанні - "Раду Республіки", хоча за день до цього він відмовився очолити регіон і закликав підтримати сепаратиста Жорді Санчеса. Пізніше Санчеса висунули на посаду голови Каталонії.

Однак Конституційний суд країни ухвалив, що кандидат на посаду голови Каталонії має особисто з'являтися в регіональному парламенті в Барселоні. Жорді Санчес вже майже півроку перебуває в ув'язненні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів