Глава польського інституту Нацпам'яті: Варшава не може вибирати Києву героїв, але й мовчати про злочини проти поляків теж не буде

Однак Шарек додав, що українців і поляків можуть об'єднувати інші герої, наприклад, Симон Петлюра чи генерал Марко Безручко

Голова Інституту національної пам'яті (IPN) Польщі Ярослав Шарек З відкритих джерел

Голова Інституту національної пам'яті (IPN) Польщі Ярослав Шарек заявив, що Варшава не може вибирати Києву героїв, але і не може мовчати про "злочини УПА проти поляків на Волині". Про це він заявив в інтерв'ю виданню wPolityce.pl.

"IPN не може визначати українському народу, яких героїв він повинен собі вибрати. Однак інститут не може мовчати про злочини проти поляків, здійснених на Волині і східній Малопольщі", - заявив Шарек.

Однак Шарек додав, що українців і поляків можуть об'єднувати інші герої, наприклад, Симон Петлюра чи генерал Марко Безручко, який захищав місто Замосць від більшовиків.

За словами голови IPN, загальними історичними темами, які можуть об'єднувати, а не ділити Україну і Польщу, є Голодомор в Україні 1930-х років, нелегальна діяльність католицької церкви, діяльність антикомуністичних діячів 1970-х років минулого століття тощо.

Шарек додав, що між Польщею та Україною дуже добре розвивається співробітництво в області обміну архівними документами.

Так, через кілька тижнів буде опубліковано 1,5 тис. сторінок архівних документів польською та українською мовами, що стосуються діяльності комуністичних органів безпеки проти ОУН і УПА на польських землях.

Відзначимо, що останнім часом відносини між Києвом і Варшавою загострилися через розбіжності з історичних питань, зокрема щодо Волинської різанини. Польща засуджує Україну за героїзацію ОУН-УПА і заборону на пошук та ексгумацію останків польських жертв військових конфліктів. Детальніше читайте в нашому матеріалі - "Війна меморіалів: Чому знову загострилися відносини між Україною та Польщею".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів