"Газпрому" не вдалося виставити Україну як ненадійного партнера, - Держдеп США

Україні вдалося скоротити споживання газу на 14%

Хізер Нойерт З відкритих джерел

Офіційний представник Державного департаменту США Гізер Нойєрт заявила, що "Газпрому" не вдалося виставити Україну як ненадійного партнера. Про це вона повідомила в Twitter.

Новини за темою: МЗС доручило українським дипмісіям провести ґрунтовний аналіз активів "Газпрому"

"Українці надихнули світ, об'єднавшись для зменшення споживання газу на 14% минулого тижня, щоб забезпечити надійне постачання газу європейським споживачам. "Газпрому" не вдалося виставити Україну і "Нафтогаз" як ненадійних транзитних партнерів", - йдеться в повідомленні.

"Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не в свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

У зв'язку з цим "Нафтогаз" закликав українців знизити температуру в приміщеннях на 1-2 градуси для економії споживання газу. Президент Петро Порошенко заявив про своє приєднання до ініціативи "Прикрути". Україні вдалося скоротити споживання газу на 25 млн куб. м, або на 14%.

Новини за темою: Порошенко про "газову війну" з РФ: Не сумніваюся, що "Газпром" виплатить "Нафтогазу" все до копійки

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховувати відсотки - 526 тис. дол. на день, починаючи з 1 березня.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів