Французький "Національний фронт" призупинив членство в партії Жан-Марі Ле Пена

Протягом трьох місяців Ле Пена можуть позбавити посади почесного голови партії

Фото з відкритих джерел

Французький праворадикальний "Національний фронт" призупинив членство в партії її засновника, 86-річного Жан-Марі Ле Пена. Про це повідомляє Reuters.

Також протягом трьох місяців партія проведе збори, на якому планується позбавити Ле Пена посади почесного глави "Національного фронту".

Так, у понеділок, 4 травня, виконавчий комітет партії провів дисциплінарні слухання з приводу висловлювань Ле Пена про застосування нацистами газових камер під час Другої світової війни. Тоді політик заявив, що це є "звичайною деталлю історії". У той же час Ле Пен відмовився бути присутнім на слуханнях.

Раніше Жан-Марі Ле Пен висловився на підтримку маршала Анрі-Філіпа Петена, який у роки Другої Світової війни очолював режим Віші і співпрацював з гітлерівцями. Крім того, засновник "Національного фронту" виступив з критикою політичної лінії партії та її нинішнього керівництва.

У відповідь на це чинний лідер партії Марін Ле Пен висловилася за усунення її батька від участі в регіональних виборах і звинуватила його у спробі зашкодити політичній силі. Пізніше вона заявила, що слова Жан-Марі Ле Пена не повинні сприйматися як позиція "Національного фронту". У свою чергу засновник політсили заявляв, що не має наміру припиняти політичну діяльність і йти з посади почесного голови ультраправої партії.

Новини за темою: У Франції відкрито кримінальну справу стосовно партії Марін Ле Пен, - джерело

Нагадаємо, Жан-Марі Ле Пен заснував "Національний фронт" в 1972 р. і до 2011 р. був його лідером. У 2011 р. він поступився посадою голови партії своїй доньці Марін Ле Пен. На останніх місцевих виборах, що пройшли наприкінці березня поточного року, "Національний фронт" не отримав більшості в жодній з з рад департаментів, однак при цьому збільшив свої фракції у більшості департаментів Франції.

Джерело: Reuters

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів