Франція розкритикувала Польщу за "антибандерівський закон": Моральний тиск ЄС буде досить сильним

У Парижі вважають закон "неправильним"

Жан-Ів Ле Дріан Rueters

У Франції розкритикували ухвалений Польщею закон про і нститут національної памяті, зазначивши, що ніхто не повинен переписувати історію. Про це заявив голова МЗС Жан-Ів Ле Дріан, передає Le Figaro.

"Цей закон неправильний, ми не повинні переписувати історію, це ніколи добре не закінчується… Все, що може перекрутити історію, є негативним", – зазначив він, назвавши голосування у Польщі "таким, що заслуговує на осуд".

Відповідаючи на запитання, як ЄС може відреагувати на цей документ, Ле Дріан зазначив, що "моральний тиск буде досить сильним". "Зрештою, я сподіваюся, що так буде", – додав він.

"Я також сподіваюся, що польський народ зможе змінити свою думку", – наголосив міністр.

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про польський інститут національної пам'яті, що передбачають кримінальну відповідальність за заперечення Волинської трагедії, пропаганду "бандерівської ідеології", а також публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту, у пособництві нацистській Німеччини, військових злочинах або злочинах проти людяності. За використання словосполучення "польський табір смерті" при описі концтаборів, що існували на території окупованої Польщі, будь-який громадянин країни, а також іноземець, може бути засуджений до сплати штрафу або тюремного ув'язнення на термін до трьох років.

Закон викликав різку критику з боку України, Ізраїлю та США.

Напередодні Верховна Рада просила Дуду не підписувати цей законопроект. А вже 7 лютого директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що набуття чинності цього закону унеможливить проведення історичних дискусій на території Польщі з українськими істориками.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів