Фігурант "російської справи" в США розповів про роботу на Манафорта в Україні

У розслідуванні Роберта Мюллера Килимника називають "колишнім російським розвідником", позначаючи в матеріалах справи як "Особа А" і не оприлюднюючи більше ніяких деталей

З відкритих джерел

Костянтин Килимник, який фігурує в розслідуванні про втручання РФ в американські вибори як "колишній російський розвідник", розповів, як працював на Пола Манафорта в Україні і США і заявив, що не пов'язаний з ГРУ РФ. Про це йдеться в матеріалі "Радіо Свобода", який був опублікований на основі особистої зустрічі з Килимником, його листування і дзвінків у період з лютого до вересня 2017 року.

У розслідуванні Роберта Мюллера Килимника називають "колишнім російським розвідником", позначаючи в матеріалах справи як "Особа А" і не оприлюднюючи більше ніяких деталей. 

Згідно публікації, Килимник працював з Манафортом і керував його київським офісом з 2005 до 2015 рр., а також "бачив, як Манафорт працював в різних країнах". Про які саме країни йдеться, він не уточнив, зазначивши, що вони перебувають "у Європі і Африці". 

Зі слів Килимника, в 2013 році Манафорт вмовляв Януковича підписати угоду про асоціацію з ЄС, але коли цього  не сталося, припинив спілкування з ним. 

"Манафорт сказав Януковичу "Ви повинні довіряти європейцям, а потім будете вибудовувати  відносини з Росією, і з вами все буде в порядку". ... Всі говорили (Януковичу) "Ви повинні підписати угоду, просто підпишіть ця чортова угоду. Янукович не послухав (Манафорта), тому його **мілині", - розповів Килимник. 

Після розгону "студентського Майдану" 30 листопада 2013 року Манафорт відправив "пам'ятку" Януковичу, де радив йому звільнити екс-голову МВС Віталія Захарченка, однак той не прийняв цей рада на увагу. 

За словами Килимника, Манафорт залишив Київ у листопаді 2013 року ще до того, як Янукович відмовився підписати асоціацію з ЄС, і повернувся в Україну у березні 2014 року, після втечі Януковича в РФ.

Тоді Манафорт був найнятий для реформування "Партії регіонів" в "Оппоблок", проте влітку того ж року між ним і партією виникли проблеми. Керівництво відмовилося прийняти багато рекомендацій стратегії Манафорта і він знову поїхав, але повернувся восени 2015 року.

"Єдина людина, з яким Манафорт може спілкуватися в Україні, це в основному я", - заявив Килимник. За його словами, він допомагав Манафорту отримати гроші, які йому належали за роботу на "Оппоблок". Також Килимник не виключив, що політтехнолог міг продовжувати працювати "на цих "друзів" і пізніше. 

Килимник також заявив, що його співпраця з Манафортом закінчилося на початку 2015 року, і з тих пір він  не мав із ним ніяких стосунків. 

Пізніше він уточнив, що спілкувався з Манафортом "кожні кілька місяців", коли той вже працював на Трампа: "Я інформував його про справи) в Україні", пояснив він, заявивши, що повідомляв Манафорта про новини, пов'язаних з його колишніми клієнтами - Оппоблоком, а також відправляв йому посилання на статті в ЗМІ. 

Проте за даними джерел, роль Килимника була більше і він навіть причетний до вирішення Республіканської партії надати Україні летальна зброю. Сам Килимник заперечує свою роль в цьому рішенні.

За описом ЗМІ, Килимнику 47 років, але молодо виглядає: "чисто поголене обличчя, світлі очі і світло-каштанове волосся... це людина, яка може легко зникнути в натовпі". 

За словами самого Килимника, він народився в 1970 році і ріс в Кривому Розі, пізніше переїхав до Москви, де в 1990-х вивчав мови у військовому інституті. Після цього він працював військовим перекладачем РФ, зокрема, у Швеції, при цьому Килимник наполягає, що не працює на ГРУ і заявляє про відсутність фактів, що він є російським шпигуном.

"Я не мав ніякого відношення до військової розвідки", - заявив він. На питання, чи були у нього зв'язки з ГРУ під час його роботи з Манафором в Україні, Килимник заявив: "Ні. Нуль".

"Що, якщо б я дійсно був шпигуном РФ?... Я б не був тут (в Україні - ред). Я б був у Росії", - зазначив Килимник. Він також розповів, що в нього є майно в Україні і РФ, звідки родом його дружина, і що він часто подорожує, але після публікацій про нього у ЗМІ він розглядає можливість втекти з Києва назавжди.

Фотографувати себе під час інтерв'ю він заборонив, відреагувавши на приховану спробу зробити фото: "Якщо ти покажеш цю фотографію, я вб'ю тебе, КДБ уб'є тебе ... ГРУ вб'є тебе".

Матеріал був опублікований на основі особистої зустрічі кореспондента з Килимником, його листування і дзвінків у період з лютого до вересня 2017 року.

Пізніше Килимник перестав виходити на зв'язок, що в команді спецсоветника ФБР Роберта Мюллера пов'язують з його втечею з України в РФ. 

Пол Манафорт звинувачується в змові проти США, відмиванні грошей і діях як незареєстрованого іноземного агента. Він має численні зв'язки з Росією, тому є центральною фігурою в розслідуванні змови між командою Трампа і Росією на президентських виборах 2016 року. Був радником колишнього президента України Віктора Януковича і, згідно з обвинувальним висновком, діяв як агент іноземних представників в інтересах уряду України, Партії регіонів і Януковича.

Джерело: Радио Свобода

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів