Facebook-маніпуляції: Як російська "фабрика тролів" впливала на громадське життя в США

Російські тролі намагалися внести розкол в американське суспільство і посилити заворушення на ґрунті розбіжностей. Принаймні так стверджують представники Демократичної партії США

Фото з відкритих джерел

Представники Комітету з розвідки Палати представників США від Демократичної партії опублікували своєрідний звіт, частиною якого стали близько 3,5 тисячі проплачених дописів у Facebook та Instagram.

Ці дописи, як наголосили в Демократичній партії, є прикладами роботи російської фабрики тролів – так званого "Агентства інтернет-досліджень".

За словами члена Палати представників від Демократичної партії Адама Шиффа, публікація дописів зроблена заради того, "щоб американці могли зрозуміти, як Росія використовувала соціальні мережі для втручання у вибори в 2016 році і для того, щоб розділити нас".

Reuters

"Вони зробили це, створивши підроблені облікові записи, сторінки та спільноти, щоб просувати онлайн-контент та відео і мобілізувати реальних американців, щоб  вони несвідомо підписували онлайн-петиції і брали участь у мітингах та протестах. Росія прагнула розділити нас за нашою расою, нашою країною походження, нашою релігією і нашою політичною партією… Вони прагнули використати справжні розчарування американців і гнів щодо чутливих політичних питань, щоб вплинути на американське мислення, голосування і поведінку", - додав він.

Що конкретно було опубліковано?

Близько 3500 проплачених (рекламних) дописів у Facebook і Instagram за авторством російського "Агентства інтернет-досліджень".

Дописи охоплюють низку питань, серед яких расова несправедливість, контроль за зброєю, права ЛГБТ, імміграція і патріотизм.

Дати дописів охоплюють період між 2015 і 2017 роками.

Новини за темою: Facebook видалив сотні акаунтів російської "фабрики тролів"

А ось як оцінили в звіті широту діяльності російської "фабрики тролів" у соцмережах:

  • Всього випущено 3519 рекламних дописів.
  • Ці дописи побачили понад 11,4 мільйона американців.
  • "Фабрика тролів" створила 470 сторінок у соцмережах.
  • Через ці сторінки було опубліковано 80 тисяч одиниць контенту.

Як це виглядає?

Часті приклади: повідомлення про жорстокість поліції проти чорношкірих людей, зокрема вбивства 12-річного Таміра Райса, підлітка з Фергюсона Майкла Брауна тощо. При цьому посилання йшло на сторінку у Facebook Black Matters.

скриншот

Інша партія дописів, наприклад, рекламує пару чорношкірих відеоблоггерів "Вільямс і Калвін", які засуджують расизм і жорстокість поліції в своїх повідомленнях. Вони ж, за повідомленнями ЗМІ, в низці відеороликів виступали проти Клінтон і підтримували Трампа.

Ще одна закликає до дій проти правих мітингів, як-от у Техасі, організованих групою "Назад до Синього".

скриншот

Цікавий приклад: ситуація довкола відомої американської співачки Бейонсе і протестів, викликаних її виступом на одному із "Супербоулів" (тоді співачка показала дуже радикальний номер на тему боротьби афроамериканців за свої права, який викликав дуже полярну реакцію).

Відповідно до опублікованого матеріалу, низка дописів "тролів" одночасно рекламувала й акції на підтримку Бейонсе, і протести проти Бейонсе, заплановані на один і той же час.

скриншот

При цьому перша акція призначалася в соцмережах для користувачів, яким притаманна "афроамериканська поведінка", а друга – для людей, які навчалися на поліцейських або вже є такими.

Загалом головна особливість подібних публікацій, як наголосили в AP, - це націленість на певні групи людей.

Деякі дописи у Facebook повинні були побачити критики міграційної політики США, підписані, наприклад, на ведучих Fox News.

Інші дописи повинні були подивитися користувачі Facebook, які знаходяться за 19 км від Баффало і збиралися відвідати акцію, присвячену смерті афроамериканки у в'язниці.

А ось дописи з критикою шкільного вчителя-расиста з Техасу, який втратив роботу через свої погляди, було спрямовано на жителів певних штатів – Клівленда, Балтімора, Міссурі тощо.

CNN нагадує про роботу “фабрики тролів" проти Гілларі Клінтон та інших, крім Дональда Трампа і Берні Сандерса.

Зокрема, ось приклад одного з оголошень, датованих влітку 2016 року:

"Дональд Трамп боїться, що загальні вибори 2016 року будуть сфальсифіковані проти нього. Немає сумнівів, що у нього є причини думати так".

Також була створена сторінка під назвою Clinton FRAUDATION, яка рекламувала себе як "Все, що ви хотіли знати про темний бік Клінтон".

скриншот

Реакція Facebook

У Facebook опублікували список змін для запобігання використанню дезінформації для підриву демократичного процесу.

Зокрема це: верифікація політиків або рекламодавців, усунення деяких варіантів демографічного таргетування і попереджувальне відстеження активності довкола десятків виборів по всьому світу.

Фото з відкритих джерел

апередодні виборів у 2016 році ми були зосереджені на видах кібербезпеки, які зазвичай використовуються національними державами, наприклад, фішинг і шкідливі програми", - сказано в заяві, опублікованій у блозі Facebook.

"Ми були занадто повільними, щоб виявити цей тип втручання в інформаційні операції", - додали в компанії.

Новини за темою: Путін, оспівування російської культури і жарти про Верховну Раду: За які дописи Facebook заблокував російську "фабрику тролів"

 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів