Еквадор підтвердив надання статусу біженця Ассанжу

У той же час глава МЗС Еквадору не став коментувати інформацію про те, що Ассанжу запропонують посаду радника в посольстві Еквадору в РФ або Великій Британії

Rueters

Міністр закордонних справ Еквадору Хосе Валенсія заявив про те, що засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу було надано статус біженця в Еквадорі, передає El Universo.

У той же час міністр не став коментувати інформацію про те, що Ассанжу запропонують посаду радника в посольстві Еквадору в РФ або Британії.

"Його статус людини, що просить про притулок, продовжує діяти", - заявив Валенсія.

На думку міністра, вирішити питання про долю Ассанджа повинні представники керівництва Великої Британії, Еквадору і адвокати самого засновника Wikileaks.

Нещодавно Джуліан Ассанж залишив посаду редактора створеного ним ресурсу через відсутність доступу до інтернету.

Нагадаємо, сайт Wikileaks отримав популярність після публікації секретних матеріалів Пентагону, Держдепартаменту та інших державних органів США.

Сам Джуліан Ассанж проживає в посольстві Еквадору з 2012 року. Він не може вийти за його територію, оскільки буде негайно заарештований поліцією за відмову з'явитися в суді в 2012 році. Крім того, видачі Ассанжа домагається Вашингтон, де проти нього порушено справу про розголошення секретних даних держдепартаменту.

Зазначимо, в березні Ассанжа позбавили всіх засобів зв'язку через порушення письмового зобов'язання від 2017 року не поширювати повідомлення, які припускали б втручання у відносини з іншими державами. Він поширив заяву про невинуватість Росії у "справі Скрипаля".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів