Екс-прем'єру Малайзії висунули нові звинувачення у привласненні грошей

Три пункти звинувачення пов'язані з переведенням на його особистий рахунок 10,3 млн дол. з державного інвестиційного фонду

Фото з відкритих джерел

Колишньому прем'єр-міністру Малайзії Наджибу Разаку у середу, 8 серпня, висунули нові звинувачення у справі про відмивання грошей. Про це повідомляє сінгапурський канал Channel NewsAsia.

"В суді були оголошені додаткові три пункти звинувачення, які пов'язані з переказом з рахунку підрозділу державного інвестиційного фонду (SRC International), колишнього підрозділу 1MDB - 10,3 млн дол. на власний банківський рахунок Наджибу", - йдеться в повідомленні.

Екс-прем'єр не визнає себе винним за всіма трьома пунктами, які висунуло звинувачення проти нього.

За словами його адвоката, на момент здійснення переказу фонд вже не був частиною 1MDB, а значить не має з ним нічого спільного.

За висунутими звинуваченнями йому загрожує покарання у вигляді тюремного ув'язнення до 15 років і штраф у розмірі, що не менш ніж у п'ять разів перевищує вартість надходжень від будь-яких незаконних переказів. Також за зловживання службовими обов'язками його можуть засудити ще на 20 років.

Фонд SRC International був створений в 2011 р. урядом Наджиба для здійснення закордонних інвестицій в енергетичні ресурси, фонд був підрозділом 1MDB, але в 2012 р. його перевели під керівництво міністерства фінансів.

Скандал навколо інвестиційного фонду 1MDB вибухнув ще в 2015 році, коли ЗМІ повідомили про можливе переведення приблизно 700 млн дол. на особисті банківські рахунки Наджиба (тоді він ще був прем'єром). 

Наджиб послідовно відкидав всі звинувачення, а також стверджував, що ці кошти були пожертвувані саудівським королівством, а основна їх частина була відшкодована. Розслідування проти нього припинили ще в 2015 р. Пізніше справа знову відновили, але в квітні 2018 р. Верховний суд Малайзії оголосив, що розкрадання з фонду не доведені.

У травні 2018 р., коли партія Наджибу програла вибори, новий уряд відновив розслідування щодо розкрадання коштів з 1MDB.

Розслідування, пов'язані з 1MDB, ведуться як мінімум в 10 країнах. Своє розслідування веде Мін'юст США.

В цілому, через 1MDB були розкрадені близько 4,5 млрд дол.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів